Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Batı Hint Adaları, ABD'ye Karşı Büyük Galibiyetle Yarı Final...

T20 Dünya Kupası: Batı Hint Adaları, ABD’ye Karşı Büyük Galibiyetle Yarı Final Umutlarını Canlı Tutuyor

Shai Hope, Batı Hint Adaları’nın Süper Sekiz kampanyasını Cuma günü Twenty20 Dünya Kupası’nda Amerika Birleşik Devletleri’ne ev sahipliği yapan dokuz küçük kapı galibiyetiyle yeniden canlandırmasıyla 39 teslimattan altı çivili 82’yi vurmadı.

Açılışlarında İngiltere’ye kaybettikten sonra galibiyet ve net koşu oranlarında büyük bir artışa ihtiyaç duyan Süper Sekiz Çatışmasıbatı Hint Adaları, Kensington Oval’de bir sonraki rakipleri olan yenilmez Güney Afrika’nın ardından 2. Grupta ikinci sıraya yükselmeyi başardı.

Kısa bir yağmur büyüsü atışı geciktirdikten ancak dolu bir stadyumda başlamadıktan sonra, Barbadoslu dönücü Roston Chase 3-19 aldı ve tempo melon oyuncusu Andre Russell Amerikalılar 128’e atılırken 3-31’i yakaladı.

Batı Hint Adaları, Hope’un 12 toptan 27’sini okşayan Nicholas Pooran’ın ustaca yardım ettiği sekiz altıyı ve dört sınırı kırmasının ardından yetersiz toplamı 10,5 hamlede elden geçirdi.

Final için Bridgetown’a dönme olasılığını dört gözle bekleyen Batı Hint Adaları kaptanı Rovman Powell, “Çocuklara kredi verilmeli, bir hedefe ulaşmak için yola çıktık ve başardık” dedi.

“Kensington bizim için özel bir anı getiriyor. Karayipler’de kriketin mekke’si… umarım ayın 29’unda kriket oynamak için özel bir yerde burada olabiliriz.”

Andries Gous, Amerikalıların tempo bowling oyuncuları Obed McCoy ve Alzarri Joseph’in açılışlarından sırasıyla 12 ve 15 puan alarak canlı bir başlangıç yapmasına yardımcı oldu.

Gous, Joseph’ten düşen bir şanstan kurtuldu, ancak Hope tarafından aynı melon tarafından 29, üç dört ve altı ile yakalandı.

Sol kol döndürücü Akeal Hosein, yeni topla diğer ucunda daha fazla kontrol uygulayarak ilk üç vuruşundan sadece 13’ünü geride bıraktı.

Chase, tehlikeli ABD kaptanı Aaron Jones’u 11’e atarak takımı için önemli bir darbe vurdu ve yarı aşamada Amerikalılar 69-4’te mücadele ediyorlardı.

Hope, Batı Hint Adaları saldırısına anında devam etti ve ABD saha oyuncuları topu boş yere yerde kovalarken, dört altılı ve dört sınırla 28 topla yarım asrına ulaşmak için topu sahanın her yerine okşadı.

Takımlar sahadan ayrılırken Barbadoslu kalabalık ona coşkulu bir karşılama yaptı ve Hope anlaşılır bir şekilde sevindi.

“Bunu evde yapmak harika bir duygu, ailem ve arkadaşlarım izliyor” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar