Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketDubai Merkezli Hintli İşadamı Kriket Yayıncılığını Nasıl Büyüttü

Dubai Merkezli Hintli İşadamı Kriket Yayıncılığını Nasıl Büyüttü

Ajay Sethi’s, Dubai’deki en iç açıcı başarı hikayeleri arasında yer alıyor. 1993 yılında küçük ölçekli bir iş kurmak için bu kıyılara gelen Chandigarh doğumlu bu işadamı, artık kriket yayıncılığı dünyasında büyük bir isim.

Channel 2 Group Corporation’ın başkanı ve md’sinin, Batı Hint Adaları ve ABD’deki yaklaşan T20 Dünya Kupası (1-29 Haziran) için Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) ile ses hakları ortaklığını genişleterek kutlamak için bir nedeni daha var.

Yeni anlaşmaya göre, Channel 2 Group Corporation artık 2027 yılına kadar Hindistan, Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi için ses haklarına sahip.

Bu, 2009 yılında ICC küresel ses haklarını ilk kez kazanan Dubai merkezli Hintli işadamı için yeni bir kilometre taşı.

“Bu bizim için büyük bir an çünkü Güney Asya kriket için en büyük pazar. Bu, ıcc’nin Dünya Kupalarında dünya standartlarında radyo içeriği üretme yeteneğimize güvenmeye devam ettiğini kanıtlıyor, “dedi Sethi Çarşamba günü Khaleej Times’a.

“BAE’de canlı Dünya Kupası yorumları üretecek olan Big Talk ve 100.3 FM ile ortaklık kurduk. Yorumcu kadromuz yakında açıklanacak.”

Dikkat çekici bir şekilde, Channel 2 Group Corporation, her Dünya Kupası sırasında kriket yayıncılığının Kim Olduğunu getiriyor.

“Bence ıcc’nin ortak olmaya devam etmesinin en büyük nedenlerinden biri, radyo yorum kutusuna en büyük isimleri getirmemiz. Sunil Gavaskar, Kapil Dev, Clive Lloyd ve Zaheer Abbas gibi insanları alıyoruz “dedi.

“Kriket hayranları bu efsaneleri her zaman TV yorumcusu olarak görmüşlerdir. Ama onları radyo yorumuna da getirdim. ICC, birinci sınıf yorumcular getirme çabamızı her zaman takdir etmiştir. Anlaşmaları sadece en yüksek teklif verenlere vermediklerini biliyorsunuz, aynı zamanda oyunu tanıtmak için ne tür bir çaba harcadığınızı da görüyorlar.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar