Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Özel İşçi bayramı İkramında 16 işçi Bir Günlüğüne Milyoner Oldu

Dubai: Özel İşçi bayramı İkramında 16 işçi Bir Günlüğüne Milyoner Oldu

Bir milyonerin hayatını bir günlüğüne yaşamak için seçilseydin ne yapardın? Dubai’deki on altı inşaat işçisi, Uluslararası İşçi Bayramı’na hediye olarak bu nadir şansı yakaladı. Tulumlarını atarak ‘rüya yaşamına’ uydular. Şoförler onları lüks arabalarla şehrin dört bir yanına götürdüler. Dubai’nin sularında yelken açtılar ve gün boyu özel yat partilerinde dans ettiler. Beş yıldızlı otellerde yattılar ve kaliteli restoranlarda yemek yediler. Dünya Yıldızı Holding’in en iyi performans gösteren işçileriydi. 1 Mayıs’ta, ömür boyu bir kez hediye ile birlikte Altın Başarı ödülü verildi. Hintli işçi Ramdayal, Dubai’de çok sayıda beş yıldızlı otel inşa edilmesine yardım etmişti, ancak hiçbir zaman bir otelin içine girmemişti. Sekiz yıldır şirkette çalışan gurbetçi, “Beş yıldızlı bir otelde misafir olacağımı asla hayal etmedim” dedi. “Bu harika bir duygu ve bunu kelimelerle açıklayamam. Her gün işyerimize giderken yüzlerce lüks otomobil görüyoruz. Bunun içinde bir kez oturabildiğim için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum “diye ekledi.

Gün nasıl geçti

Kısa bir törenle ödüllerini aldıktan sonra mavi kişiye özel takım elbiselerine dönüştüler.

 

 

Mekanın dışında onları bekleyen lüks arabalar vardı — Ferrari, Lamborghini, Bentley, Ford Mustang ve Cadillac gibi – daha sonra onları Dubai’ye götürdü.

 

 

İlk durakları mı? Dubai Yat Limanı, bir yatta parti yaptıkları ve özel bir pasta kestikleri yer.

 

 

Daha sonra beş yıldızlı bir otelde kaldıkları yere götürüldüler.

 

“Hayattan zevk almak için bu tür fırsatlar bizim için nadiren görülür veya hayal edilir. Aynı şirkette 12 yıldır çalışan Bangladeşli bir işçi olan Jahid, onları deneyimlemek bir sevinç kaynağı “dedi. “Çocuklarıma kendi işlerinde üstünlük sağlayarak en iyi işi almalarını öğretmek bana en büyük memnuniyeti veriyor” diye ekledi. World Star Holding genel müdürü Haseena Nishad, ‘Bir Günlük Milyoner’ olarak adlandırılan girişimin işçilere “hayatlarında başarılı olmaları” için ilham vermeyi amaçladığını söyledi.

İşçi çocukları için parlak gelecek

Bu, şirketin işçilerine ilk kez böyle bir deneyim yaşatması değildi. Diğerleri de önceki İşçi bayramı kutlamalarında ödüller ve özel hediyeler almıştı. Haseena, ”Bu ödülü kazanmak, kişinin işinde örnek bir performans gerektirir ve bu da şirketin büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunur” dedi. Geçen yıl şirket, çalışanlarının ödenmemiş katkılarını Gürcistan’a tüm masrafları ödenmiş bir seyahate ayırarak kabul etti. Şirket başkanı Nishad Hussain, ”Bu yıllık gelenek, sıkı çalışmaları ve özverileri için bir takdir jesti olarak hizmet etti ve onlara rahatlama ve meslektaşlarıyla bağ kurma fırsatı sağladı” dedi. Ancak bu yıldan itibaren işçi çocuklarının eğitimine odaklanacaklar. “Gelecekte işçi çocuklarının mavi yakalı işçilerden beyaz yakalı işçilere geçmesini sağlamaktan gurur duyuyoruz. İşçi çocuklarının eğitimi bu konuda çok önemlidir “dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar