Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE Gezilecek YerlerDubai Safari Parkı, Sınırlı Biletlerle Yaz Boyunca Açık Kalacak

Dubai Safari Parkı, Sınırlı Biletlerle Yaz Boyunca Açık Kalacak

Dubai Safari Park, özel bir yaz geçiş bileti tanıttı ve tesis ilk kez yaz aylarında halka açık kalacak. Bu, Dubai Belediyesi tarafından Pazartesi günü Arabian Travel Market’in (ATM) açılış gününde açıklandı.

Dubai Belediyesi Halk Parkları ve Dinlenme Tesisleri Daire Başkanı Ahmed İbrahim AlZarouni, ”Geçen yıl bu deneyimi denedik ve hayvanlarımızın uyku ve beslenme düzenlerini inceledik” dedi.

“Geçen yıl bir başarıydı, bu yüzden bu yıl halka açmak istedik. Sıcaktan etkilenmeden hayvanların dışarı çıkması için günün en iyi saatini seçmek istedik. Buna dayanarak, 10 kişiye kadar olan küçük gruplar için günlük sınırlı sayıda bilet açıyoruz.”

Summer pass, haziran ayından eylül ayına kadar sezonluk olmayan aylarda çalışacak ve üç deneyim sunacak – Yaz Turları, Yaz Safari Yolculuğu ve Vahşi Doğada Yürüyüş. Turlar, sabah ve akşam bir kez düzenlenen iki saatlik özel bir deneyimdir. Safari deneyiminin yanı sıra farklı hayvan karşılaşmalarını da içerir.

Safari Yolculuğu, 10 kişiye kadar kapasiteli klimalı özel bir araçta iki macera sunuyor. Heyecan arayanlara sabahın erken saatlerinde vahşi yaşamla yakından karşılaşma fırsatı verecek olan Vahşi turda 90 dakikalık rehberli Yürüyüş. Ziyaretçiler kendilerini doğaya kaptırma, hayvanları doğal ortamlarında gözlemleme ve unutulmaz fotoğraflar çekme fırsatına sahip olacaklar.

Ziyaretçi sayısı artıyor

3.000’den fazla hayvana ve 300 farklı türe ev sahipliği yapan Dubai Safari Park, ziyaretçi ve satış sayısında büyük bir artış gördü. Park, 2023 yılında seyahat ticareti satışlarında yüzde 755’lik bir büyümeye tanık oldu.

Al Wadi, Afrika Köyü, Kaşif Köyü, Arap Çöl Safarisi, Asya Köyü ve Çocuk Çiftliği olmak üzere altı bölgeyi kapsayan 119 hektarlık park, gün boyunca planlanan zamanlarda günlük eğitim sunumlarına da ev sahipliği yapıyor.

Dubai Safari Park ayrıca hayvanların ve yerli faunanın gelişmesine yardımcı olmak için çok çeşitli refah ve koruma stratejileri üstlenir. Park ayrıca, uluslararası üreme programları ve dış kurtarma misyonları aracılığıyla nesli tükenmekte olan ve savunmasız türlerin korunmasına katkıda bulunurken, hayvanların yıl boyunca rahat etmesini sağlamak için Parkın fiziksel altyapısına çok sayıda yenilikçi teknoloji entegre edilmiştir.

Hayvanların konforu

Ahmed’e göre, hayvanların yıl boyunca rahat kalmasını sağlamak için çok şey var. Ahmed, ”Hayvanlarımız dünyanın her yerinden çeşitli habitatlardan, sıcaklıklardan ve dünyanın bazı bölgelerinden geliyor” dedi. “Bunu burada yeniden yaratmaya çalışıyoruz. Alanları sıcaklık kontrollüdür ve rahat kalmak için ihtiyaç duyabilecekleri her şeye sahip olduklarından emin olmak için özel olarak tasarlanmıştır.”

Parktaki filleri örnek verdi. “Onların oynaması için inşa edilmiş büyük bir havuz inşa ettik” dedi. “Oynamak için çamura ihtiyaçları var, bu yüzden bu havuz gerçek hayvan yaşam alanını taklit ediyor.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar