Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Sahte Pasaportlu 350'den Fazla Yolcu Bu Yıl Havaalanında Yakalandı

Dubai: Sahte Pasaportlu 350’den Fazla Yolcu Bu Yıl Havaalanında Yakalandı

Dubai’de İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü (GDRFA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Dubai Uluslararası Havalimanı’na (DXB) gelen 350’den fazla yolcunun 2024’ün ilk üç ayında sahte pasaport tutarken yakalandığını söyledi

GDRFA’YA göre, 2024’ün ilk üç ayında sahte pasaport kullanarak toplam 366 kişi yakalandı, 2023’ün aynı döneminde (ilk çeyreğinde) yakalanan 355kişiden hafif bir artış oldu.

Pasaport kontrol memuru tarafından şüpheli bir pasaport tespit edildiğinde, doğrulama için Belge İnceleme Merkezine gönderilir.

Dubai Havalimanı’nın Terminal 1’inde gazetecilere konuşan Belge İnceleme Merkezi danışmanı Aqil Ahmad Alnajjar, GDRFA’NIN yasadışı pasaport taşıyan emirliğe girmeye çalışan dolandırıcıları yakalamak için etkili bir sisteme sahip olduğunu söyledi. Dubai Havaalanlarındaki her sayacın Pasaport Kontrolünün, şüpheli sahte pasaportları inceleyen gelişmiş bir makine (Retro Check olarak adlandırılır) ile donatıldığını belirtti. Bu makineler, göçmenlik görevlilerinin sahte pasaportları kontrol etmelerine ve tespit etmelerine yardımcı olan etkili bir güvenlik duvarı görevi görür.

Takip etmek için daha fazlası

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar