Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıDubai'deki Tufina: Üst Düzey Lüks Saatler Sunan iki Alman Markası

Dubai’deki Tufina: Üst Düzey Lüks Saatler Sunan iki Alman Markası

Batı’daki yirmi yıllık çevrimiçi başarının ardından Tufina, Dubai’ye iki asırdan fazla geleneği getirerek, modern mühendislik kullanılarak elle monte edilmiş çok çeşitli modern saatler sunuyor. Tufina saatler , markanın her zaman temsil ettiği kaliteyi ve yeniliği sergileyen nesillere yayılıyor. Tarihlerini, en çok satan koleksiyonlarını ve daha fazlasını keşfederken Dubai’deki Tufina Saatlerinin neden popülerlik kazandığını keşfedin.

Başlangıçlara dönüş: Tufina Saatlerinin ardındaki tarih

Lüks pazarın büyüdüğü BAE’de, herhangi bir prestijli marka müşterileri çekebilir ve ürünlerini sergileyebilir. Sekizinci nesil saatçilik ailesi olan Tufina, 2004 yılından bu yana Almanya’da ticari markası olan iki Alman markası Theorema ve Pionier ile Arap pazarına girdi. Tufina’nın BAE’deki yolculuğu, deneyimli koleksiyoncular ve lüks aksesuar meraklıları tarafından sıcak bir şekilde karşılanan saatleriyle müthiş bir başarı oldu. Nasıl olur? Bu harika bir hikaye: en baştan başlayalım! Tufina’nın hikayesi 1800’lerin başında başlar. Daha sonra yetenekli bir saatçi olarak tanınan ismail Tufina, Mekke’ye ve İstanbul’a gitti ve zanaatını ünlü Priors kardeşlerden öğrendi. 1822’de Arnavutluk’un Tiran kentinde, kültürel bir anıt ve Tufina’nın tarihinin sembolü haline gelen büyük bir kule saatinin bileşenlerini kurdu. İsmail’in doyumsuz merakı onu çeşitli ülkeleri keşfetmeye, özlerini içselleştirmeye ve onu zanaatına aşılamaya itti. Dönüştürücü bir deneyim olan Mekke’ye yolculuğu, maneviyatını derinleştirdi ve zanaatıyla birlikte çocuklarına ve torunlarına aktaracağı değerleri sağlamlaştırdı.

 

Usta saatçi Bahri Tüfina
Tufina ailesinin uzmanlığının saatlerden zarif kol saatlerine dönüştüğü yirminci yüzyıla hızlı bir şekilde ilerleyin. Farklı saat yapım tekniklerinin özenle çok kuşaklı aktarımı sayesinde, her üye hayatını bu zanaata adadı. Ünlü Avrupalı saat markalarıyla çeşitli ortaklıklar kurarak, ülkedeki en etkili saatçi ailelerinden biri olarak konumlarını pekiştirdiler. Arnavutluk’taki baskıcı komünist rejim sırasında bile, Tufina saatçiler geleneklerini ve becerilerini sürdürdüler. Diktatörlük devleti tüm özel uygulamaları yasakladığı için çoğu kurnazlıklarını gizlice uygulardı. 90’lar Tufina için bir dönüm noktası oldu. Eski bir profesyonel futbolcu olan Enis Tufina, Almanya’ya sığındı ve uluslararası genişlemeyi öngörerek ailesinin operasyonlarını canlandırmayı amaçladı. Almanya’nın hassas işçiliğe olan saygısı, Enis’in Tufina mirasını canlandırması için ideal ortamı sağladı. 2004 yılında Tufina’nın temsili hatları Theorema ve Pionier’i piyasaya sürerek markanın resmi olarak küresel aşamaya dönüşünü işaret etti. Bugün merkezi Oberhaching’de bulunan Tufina, zarif saatler üretmeye ve modern e-ticaret kanalları aracılığıyla dünya çapında göndermeye devam ediyor.

Tufina Saat Koleksiyonları

Tüm saatler, yenilikçi yöntemlerle birleştirilen geleneksel uygulamalar kullanılarak elle monte edilir ve saat üreticilerinin son derece hassas saatler üretmesine olanak tanır. İşte en dikkat çekici koleksiyonlarının temalarına, tasarımlarına ve stiline genel bir bakış.

 

New York Takimetre, Pionier, Almanya

Öncü

Sınıf ve modernliğin çarpıştığı Pionier saatler, Tufina’nın en ikonik koleksiyonlarından birini temsil ediyor. Cesur renk kombinasyonları ve sofistike detaylar bu şık saatleri karakterize ediyor. Çeşitli Öncü tasarımlar çoğu ortamı ve etkinliği tamamlar. Hassas mühendislik ve sanatsal ifade, ağır kasalar, iticiler, iç mekanizmaları ortaya çıkaran sergi sırtları, büyük boyutlu çerçeveler, belirgin rakamlar ve çeşitli kadranlar içeren bu çizginin merkezinde yer alır. Zarafetinizden ödün vermeden yeteneğinizi sergilemek veya özel günlerde unutulmaz bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız tercihiniz Tufina Pionier saat.

 

Tam iskelet transparan Venezia, Theorema, Almanya

Teori

Theorema koleksiyonunun tüm tasarım konsepti lüksden bahsediyor. Modellerin büyük çoğunluğu en zarif iskelet kadranlarına , en iyi gravür çalışmalarına ve son derece küçük detay çalışmalarına sahiptir. Kahverengi, siyah ve krem beyazı gibi klasik renk desenlerinde deri bantlar sıklıkla kullanılır. Bu kol saatleri serisinde Breguet eller, ince rakamlar, tapisserie kadranlar, güneş ve ay komplikasyonları ve hatta elmas indeksleri sıklıkla kullanılmaktadır. Açık ön ve arka kompozisyonlar belki de bu koleksiyonun en öne çıkan özelliklerinden biridir. Bu ayrı ayrı elle monte edilmiş saatler, piyasadaki en iyilerden bazılarıdır. Kaçırmayın – BAE, Umman, Katar, Suudi Arabistan veya Kuveyt’te bir Tufina saati satın alın.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar