Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Şimdi, Basra Körfezi'nde Yelken Açacak Yüzen Villaları Kiralayın veya Sahip Olun

Dubai: Şimdi, Basra Körfezi’nde Yelken Açacak Yüzen Villaları Kiralayın veya Sahip Olun

Uber-lüks yaşamıyla ünlü Dubai, Basra Körfezi’nin turkuaz sularında seyir edecek başka bir harikulade mobil veya yüzen villa sunmaya hazırlanıyor. Esneklik açısından yüzen evlere benzeyecek bu yüzen villaları inşa etmek için, bir deniz inşaat grubu tarafından 48 kadar su gemisi yeniden kullanılıyor. Villalar tamamen BAE’de üretilecek. İki yatak odalı bir villa 29 milyon Dh’ye, üç yatak odalı 32 milyon Dh’ye, dört yatak odalı bir villa ise 46 milyon Dh’ye mal olacak. Pazartesi günü, Khaleej Times Dubai Palm Marina’da hazır ve demirlemiş olan ilk villayı gezme fırsatı buldu. Toplam 48 Neptune villasından sekizi şu anda tamamlanma aşamasındadır. El Bahrawy Group’un Ticari Direktörü Claudia Gomes, “İlk yüzen ve hareketli villa olan ‘Neptün’, Kempinski Yüzen Saray tatil köyü projesinin bir parçası. Plan, tamamlandığında tahmini piyasa değeri 1,6 milyar Dh’ye sahip olacak 48 lüks mobil villa ile çevrili yüzen bir otele sahiptir. Dünyada türünün ilk örneği. Örneğin Maldivler’de çok sayıda yüzen villa var ama hepsi yanaşmış durumda.” Bu villalar, iki katlı bir yerleşim planına ve toplu olarak 6.300 fit kare veya seviye başına 2.100 fit kareye yayılan bir çatıya sahiptir.

Kira bedeli: Gecelik Dh50,000

Gomes şunları söyledi: “Yoğun olmayan sezonda, bu villalar gecelik yaklaşık 50.000 Dh’lik bir maliyetle kiralanacaktı. Yatlar gibi saatte kiralamıyoruz. Tüm hizmetler Kempisnki tarafından sağlanan alakarttır. Her villada toplam altı kişilik bir ekip bulunur — tekneye üç güverte ve iki görevli ile yelken açacak bir kaptan.”

 

Claudia Gomes’in
Gomes, her villanın yapımının tipik olarak 12 ay sürdüğünü ve dört yatak odalı olanların biraz daha uzun sürdüğünü belirtti. “İki yatak odalı villalar 5.800 fit kare, üç yatak odası 6.500 fit kare ve dört yatak odalı villalar oldukça geniş … daha geniş ve daha uzun ve 10.400 fit kare.” Yaklaşık 220 ton ağırlığındaki üç yatak odalı villanın zemin katında bir oturma odası, açık konsept yemek alanı, mutfak, misafir tuvaleti, mürettebat odası, servis odası, kokpit, açık oturma alanı ve jet ski depolamak ve fırlatmak için tasarlanmış bir platform. Üst katta üç yatak odası, gömme dolaplar ve iki banyo bulunmaktadır. Çatı katı, cam duvarlarla çevrili özel bir sonsuzluk havuzunun yanı sıra açık oturma alanı, belirlenmiş bir barbekü alanı, harici bir sürüş kontrol istasyonu ve bir ekranla süslenmiştir.

Sahipler bu gemilere nasıl yelken açıyor?

Gomes, bir müşteri villa almaya karar verdiğinde iki seçeneğinin olduğunu söyledi. Satın aldıktan sonra, kira gelirinden yararlanarak Kempinski’nin villayı yönetmesine ve kiralamasına izin verebilir veya kişisel kullanım için saklamayı seçebilirler. “Otel yönetimi altındayken, misafirperverlik konusunda eğitilmiş bir ekip, yüksek düzeyde hizmet sağlar. Özel kullanım içinse villanın bakımı için en az altı kişilik bir ekip de sağlayabiliriz veya sahibi kendi ekibini kullanabilir. Birçok mal sahibinin zaten kaptanı ve mürettebatı olan ve bu villayı kendi başlarına da yönetebilecek bir yatı var.”

Seyir hızı 6-8 knot arasında değişir

Seyahat süresini tartışırken Gomes, Burj Al Arab’a gidiş dönüş yolculuğunun genellikle iki saat sürdüğünü, Abu Dabi’ye dönüş yolculuğunun ise 12 saat süreceğini söyledi. “Neptün villaları, açık sulara girmemek için sahil boyunca yavaşça süzülerek insanların keyif alabileceği bir şey. Elektrik gücüyle de çalışabilen çevre dostu motorlar kullanılarak saatte maksimum 12 knot hıza sahip, 6 ila 8 knot arasında değişen bir seyir hızına sahiptir. Her şey Ras Al Khaimah’daki tersanede tasarlandı ve Kempinski’nin işbirliğiyle burada tamamen inşa edildi. Düzen ve dekora katkıda bulundular. Her detay lüks bir deneyim için küratörlüğünü yapıyor. Portekizli göçmen, bu villaların lüks bir otel yönetim şirketi tarafından yönetilmesi sağlam bir yatırım ”dedi. Gelişmiş teknolojik sistemler, villanın çekiciliğini daha da artırarak, aydınlatma ve sıcaklığın akıllı kontrolünün yanı sıra mobil cihazlar aracılığıyla eğlence ekranlarına kolay erişim sağlar. “Bu mobil villalar yatırımcılara yaklaşık yüzde 8’lik bir yatırım getirisi sunuyor. Dahası, sahiplerine özgü özel bir varlıktır. Şu anda villalar öncelikle Ruslara ve Kızılderililere satıldı “dedi. El Bahrawy Group Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed El Bahrawy, “Projenin başarısı, çeşitli Asya ve Batı ülkelerindeki yatırımcılardan aldığı önemli ilgiden açıkça görülüyor. Taahhüdümüz, Dubai ve BAE ile eşanlamlı olağanüstü kalite ve lüks standartlarını korumaktır.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar