Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Neden Olan Bakterileri Tespit Etmek için Yeni Aı...

Dubai: Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Neden Olan Bakterileri Tespit Etmek için Yeni Aı Aracı

Bölgedeki bir ilkte Dubai Merkez Laboratuvarı, çeşitli akut solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan bir tür akciğer bakterisi olan Lejyonellayı tespit etmek için yeni bir yapay zeka (AI) teknolojisi uyguladı.

Dubai Merkez Laboratuvarı Departmanı Müdürü Mühendis Hind Mahmoud Ahmed şunları söyledi: “Lejyonella akciğer bakterilerini tespit etmenin bu devrim niteliğindeki yöntemi, Avrupa Su Test Ağı tarafından küresel olarak akredite edilen en son yöntemlerden biridir. Ayrıca AOAC International’dan bir tanınma sertifikasına sahiptir.

“Teknoloji, geleneksel yöntemlerin gerektirdiği 14 günün aksine tipik olarak 48 saate ihtiyaç duyan sonuçlar üretmek için çok doğru ve hızlıdır.”

Yeni yapay zeka teknolojisini açıklayan Ahmed, Dubai Belediyesi’nin laboratuvarları için dijital altyapı geliştirme ve Emirliğin sağlık ve güvenlik sistemini genel olarak iyileştirmek için bunları en yeni sistemlerle donatma konusundaki kararlılığının altını çizdi.

Dubai Merkez Laboratuvarı, Dubai Belediyesi’ne bağlıdır,

Buna ek olarak, Dubai Merkez Laboratuvarı Departmanı Müdür Vekili, Dubai pazarlarında satılan malların güvenliğini garanti altına almak için mikrobiyolojik analiz laboratuvarları tarafından çeşitli gıda türleri, çevresel su ve tüketici ürünleri üzerinde yılda 100.000’den fazla test yapıldığını söyledi.

Gıda, sağlık, sanayi, çevre ve birçok devlet ve akademik kurum ve kurumun, yaklaşık 5.000 teknoloji sistemi ve cihazından oluşan entegre bir teknolojik sisteme dayanan laboratuvar testlerinden yararlandığını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar