Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Su Kirliliğiyle Mücadele için Uzaktan Kumandalı Deniz Kazıyıcısı

Dubai: Su Kirliliğiyle Mücadele için Uzaktan Kumandalı Deniz Kazıyıcısı

Dubai Belediyesi, Dubai’deki dere ve su kanallarında yüzen atıkları toplamak için tasarlanan akıllı deniz kazıyıcısını tanıttı.

Sıyırıcı uzaktan çalıştırılır ve uydu teknolojisi ile kolaylaştırılan gerçek zamanlı izleme ile sınırsız bir aralıkta kontrol edilebilir.

Hassas deniz manevralarını gerçekleştirmek için 5G ağlarını kullanan ve verimli atık toplama sağlayan gelişmiş bir kontrol sistemine sahiptir.

Kazıyıcı, 1.000kg yüzen deniz atığını toplayabilir ve aktarabilir.

Kazıyıcının ikincil sistemleri ayrıca atık alanlarını tanımlayan ve çıkarma işlemini başlatan bir deniz araştırma sistemi içerir. Ek olarak, çarpışmaları otomatik olarak önleyen ve deniz güvenliğini artıran etkileşimli bir dış ortam sistemine sahiptir.

Ayrıca Dubai Belediyesi, 35 km’yi (19 deniz mili) aşan su kanallarının ve derelerin temizliğini denetlemek için özel bir ekip görevlendirdi. Bu ekip 12 deniz kaptanı, 25 işçi ve denizci ile 12 deniz aracından oluşmaktadır. Ekip, günlük temizlik görevlerini yerine getirmeye ve günün her saati saha takibi yapmaya kararlıdır.

Akıllı kazıyıcının piyasaya sürülmesi, belediyenin teknolojik yeniliklere olan bağlılığını ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek için gelişmeleri kullanmaya devam ettiğini yansıtıyor.

Bu girişimler, yüzen atıkların neden olduğu deniz kirliliğini engellemeyi ve böylece Dubai’nin deniz ve doğal ortamlarını korumayı amaçlamaktadır.

Tüm bu çabalar, belediyenin Dubai’nin çekiciliğini, sürdürülebilirliğini ve yaşam kalitesini iyileştirme hedeflerine ulaşmasına da yardımcı oluyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar