Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfMcılroy, Pga Şampiyonası Öncesinde Güvenle Dolup Taşıyor

Mcılroy, Pga Şampiyonası Öncesinde Güvenle Dolup Taşıyor

Büyük bir galibiyet için 10 yıllık bir bekleyişi sona erdirmeyi ümit eden Rory McIlroy, Pazar günü Bıldırcın Hollow’daki PGA Tour’un Wells Fargo Şampiyonasında 65 yaş altı final turu ile zafere ulaşırken, dokuzda bir geri dönüş performansı sergiledi.

McIlroy, güne Xander Schauffele’nin arkasından bir atışla başlamıştı ve Amerikalı yedincide bir kartal yaptıktan sonra onu iki vuruşla takip etmişti.

Ancak o andan itibaren iki numaralı dünya sansasyoneldi, çünkü Schauffele’yi izinde bıraktı ve bir çift kartal da dahil olmak üzere sekizde sonraki sekiz deliği oynadı.

McIlroy, Quail Hollow’daki dördüncü galibiyetinden sonra, 20 yaşındaki 26 PGA Tour zaferinin ilkini 2010’da kazandığı için “Her ne sebeple olursa olsun bu golf sahasına devam edebileceğim bir koşuya çıktım” dedi.

Tur, ayın 18’inde suyu yeşilin ötesinde bulduğu bir çift öcü tarafından sadece hafifçe lekelendi, ancak Kuzey İrlandalı toplamı hala günün en düşük turuydu.

Geçen ay New Orleans’ın Zürih Klasiği takım etkinliğinde Shane Lowry ile kazandığı galibiyetin ardından McIlroy, sezonun ikinci büyük şampiyonu olan Valhalla’daki PGA Şampiyonasına arka arkaya galibiyetlerle giriyor.

McIlroy, 10 yıl önce Valhalla’da dördüncüsünü yakaladığından beri büyük bir galibiyet alamadı, ancak şimdi neşeli bir ruh hali içinde.

35 yaşındaki oyuncu, “Golf salıncağım yaptığımdan çok daha rahat hissediyor, bu yüzden önümüzdeki hafta kazandığım yere gitmek, yıldızların biraz hizalandığını hissettiriyor” dedi.

“Ama oynayacak çok golfüm ve gelecek hafta yenmeye çalışacak çok sayıda harika oyuncum var ama yılın bir sonraki bölümüne kendim hakkında gerçekten iyi hissediyorum” diye ekledi.

Açılış deliğinde bir kuşla turuna başlamış ve dördüncüsünde onu bir diğeriyle takip etmişti, ancak ne geleceğine dair çok az işaret vardı.

Schauffele, eagle için par-5 yedincisinde zorlu bir 12 fit yokuş aşağı vuruş yaptıktan sonra, McIlroy birdie için 10 altbilgisini kaçırdı ve iki geride kaldı.

Schauffele, bunun sıkı savaşlarında potansiyel bir ivme kayması olduğunu hissetmiş olmalıydı ve öyle olduğunu kanıtladı – ama Amerikalı’nın umduğu şekilde değil.

McIlroy sonraki iki deliği açarken, Schauffele ancak eşitleyebildi ve onuncu sırada Kuzey İrlandalı’nın 34 metrelik parlak vuruşu ona bir kartal kazandırdı.

Schauffele kartal vuruşunu kaçırdı, bir kuşla liderliğini kaybetti ve 12, 13 ve 16’da öcünü alırken asla geri kazanamayacağı bir avantajdı.

McIlroy, belirleyici darbe 15’inde bir kartalla gelmeden önce 13. ve 14. saatlerde birdies ile vidayı çevirdi ve altı atışlık bir ipucunu almak için aşırı kontrolün yüce bir atışıyla yeşillikteki sığınaktan dışarı fırladı.

Schauffele eşit bir 71 ile sona erdi ve daha sonra olumlu bir hafta düşünebilirken, mcılroy’un durdurulamaz olduğunu kabul etti.

“Yani, inanılmaz oynadı. Tahtaya baktım ve ben dang gibiyim, arka dokuzda 6’dan 6’ya kadar, bu başka bir şey “dedi.

“Bir adım geri attığında, evet. O Rory McIlroy, biliyor musun? Rüzgarın aşağısındaki havada 350 yarda vuruyor ve sert yeşilliklere herkesten daha kısa sopaları var. Açıkken, açık. Şapkalarını çıkar “diye ekledi.

Güney Kore’den An Byeong-Hun, 66 yaş altı cezasının ardından Schauffele’den üç atış yaparak üçüncü oldu.

Avustralya’nın Jason Günü ve Güney Koreli Im Sung-Jae, her ikisi de altıda dördüncü oldu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar