Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkDubai Uçuşları: Emirates, Londra Havalimanı'ndan Bazı Yolculuklar için Yeşil Yakıt Kullanmaya Başladı

Dubai Uçuşları: Emirates, Londra Havalimanı’ndan Bazı Yolculuklar için Yeşil Yakıt Kullanmaya Başladı

Emirates, Londra Heathrow Havalimanı’ndaki Shell Aviation’dan sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) teslimatını üstlendi.

Geleneksel jet yakıtı ile harmanlanmış 3.000 metrik tondan fazla temiz SAF, 2024 yazının sonuna kadar havalimanının yakıt altyapı ağına tedarik edilecek.

Havayolu, Londra Heathrow’daki bazı uçuşlarına güç sağlamak için saf’yi ilk kez kullanacak ve bugüne kadar satın aldığı en büyük SAF hacmini temsil edecek. Emirates, Londra Heathrow’un havaalanında faaliyet gösteren havayolları için uygun fiyat ve erişilebilirliği sağlayan SAF Teşvik Programına katılıyor.

Havayolu, Londra Heathrow’daki SAF teslimatının yanı sıra sağlam raporlama metodolojileri aracılığıyla sürdürülebilirlik özelliklerini de hesaplayacak, izleyecek ve takip edecektir. Emirates’in Shell Aviation’dan satın aldığı SAF, mevcut havaalanı yakıt altyapısına ve uçak jet motorlarına güvenli bir şekilde bırakılacak. SAF, düzgün haliyle, geleneksel jet yakıtı kullanımına kıyasla yaşam döngüsü karbon emisyonlarını% 80’e kadar azaltabilir.

Emirates Havayolu Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Adel Al Redha, “Emirates, Shell Aviation ve Londra Heathrow ile Dubai dışındaki en büyük operasyonlarımızdan birinde bu yakıt tedarik düzenlemesinde bizi destekleyen SAF yolculuğumuzda bir sonraki adımı atmaya hevesli. LHR Teşvik Programı, SAF pazarının artan ivmesini destekleyerek Emirates gibi havayollarının mevcudiyetinden yararlanmasına ve ticari olarak daha uygun hale getirmesine olanak tanıyacak.”

“Londra Heathrow’un SAF girişimi, Saf’nin havayolları tarafından ölçeklendirilmesini ve kullanılmasını teşvik etmek, gerçek talebe dayalı yerel üretim yetenekleri oluşturmak ve saf’yi daha geniş bir şekilde harmanlamak, işlemek ve dağıtmak için tedarik zinciri boyunca kapasiteler geliştirmek için güvenilir eylemler de gösteriyor. Girişimin, gelecekte SAF üretimine daha fazla yatırım yapılması için hükümet yetkililerinin toplu desteğini almasını umuyoruz. Emirates, ağımız içinde SAF kullanımını artırma fırsatlarını araştırırken, diğer girişimlerin yanı sıra uçağın ağırlığını azaltmak ve daha verimli uçuş rotaları çizmek de dahil olmak üzere uçuş operasyonlarını optimize etmeye odaklanarak emisyonlarımızı azaltmak için başka adımlar atmaya devam edeceğiz.”

Shell Havacılık Başkanı Raman Ojha şunları ekledi: “Emirates ile geçen yıl Dubai’ye (DXB) SAF tedarik etmek için yaptığımız başarılı işbirliğinden sonra, havayolunun İNGİLTERE dışındaki uçuşları karbondan arındırmasını sağlayarak sürdürülebilirlik yolculuğuna desteğimizi sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu gelişme aynı zamanda küresel SAF tedarik ağımızın büyümesinde daha fazla ilerlemeye işaret etmektedir. Amacımız, saf’yi dünya çapında daha fazla yerde kullanılabilir hale getirmek için Emirates ve Londra Heathrow gibi havacılık endüstrisindeki ileri görüşlü oyuncularla çalışmaya devam etmektir.”

Sürdürülebilir Havacılık Yakıt şeması

Heathrow Ticaret Müdürü Ross Baker şunları söyledi: “Emirates’i Heathrow’un Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) programı ile desteklemekten heyecan duyuyoruz. SAF, uzun mesafeli uçuşları karbondan arındırmak için çok önemlidir, çünkü Londra’dan Dubai’ye giden rotalardaki karbonu yeni uçak veya altyapıya ihtiyaç duymadan kesebilir. Emirates gibi havayollarının taahhütleri sayesinde, bu yıl Heathrow’da 155.000 tona kadar SAF kullanımını desteklemeyi umuyoruz. Şimdi Birleşik Krallık’ta SAF üretimini artırmamız gerekiyor, böylece daha fazla havayolu şirketi daha sürdürülebilir yakıtlara geçiş yaparken ülke işlerden, büyümeden ve enerji güvenliğinden yararlanabilir.”

2022’de başlatılan London Heathrow’un SAF Teşviki, geleneksel jet yakıtı ile SAF arasındaki prim fiyat farkını yaklaşık% 50 azaltmak için bir destek mekanizması sağlayan türünün ilk örneğidir. Londra Heathrow’daki gibi planlar, destekleyici hükümet politikalarını hızlandırmayı ve SAF üretimi gibi temiz enerji yatırımlarına yapılan yatırımın kilidini açarak İngiltere’nin rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Emirates’in SAF stratejisi, havayolunun ağında mevcut olduğu her yerde saf’yi operasyonel olarak kullanma fırsatlarını keşfetmeye, emisyon maliyetlerini mümkün olduğunda kurumsal müşterilerle veya nakliye firmalarıyla paylaşmaya, saygın ortaklarla daha uzun vadeli SAF projelerinde işbirliği yapmaya ve BAE’deki SAF girişimlerini desteklemeye odaklanmaktadır. onun merkezi.

Solent Kümesi

Emirates şu anda SAF ile Amsterdam, Paris, Lyon ve Oslo’dan uçuşlar gerçekleştiriyor. Geçen yıl havayolu, SAF’Yİ Dubai Havaalanı yakıt sistemlerine ilk kez tedarik etmek için Shell Aviation ile işbirliği yaptı ve saf’yi bir dizi uçuşa tahsis etti. Bu yılın Mayıs ayında havayolu, havalimanının yakıt sistemleri aracılığıyla SAF tedariki için Singapur Changi Havalimanı’ndaki yerel ortaklarla çalışmayı planlıyor.

Bu yılın başlarında Emirates, 2032 yılına kadar faaliyete geçmesi halinde yılda 200.000 tona (200 kt) kadar üretim yapabilen Sürdürülebilir bir Havacılık Yakıtı (SAF) tesisi oluşturma potansiyeline sahip düşük karbonlu yatırımlara odaklanan bir girişim olan Birleşik Krallık’taki Solent Kümesine katılan ilk uluslararası taşıyıcı oldu. Solent Kümesi, üreticiler ve mühendislik şirketleri, bölgesel işletmeler ve endüstriler, önde gelen lojistik ve altyapı operatörleri ve akademik kurumlar dahil olmak üzere uluslararası kuruluşların sektörler arası işbirliğidir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar