Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketIPL 2024: Gambhir, Pant'in Neden Dünya Kupası'nda Hindistan'ın İlk Tercih Edilen Kalecisi...

IPL 2024: Gambhir, Pant’in Neden Dünya Kupası’nda Hindistan’ın İlk Tercih Edilen Kalecisi Olması Gerektiğini Açıkladı

Eski Hindistanlı topa vuran oyuncu Gautam Gambhir, Rishabh Pant’in orta düzey deneyiminin Sanju Samson’u geride bırakmasına ve önümüzdeki ay Batı Hint Adaları ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Twenty20 Dünya Kupası’nda Hindistan’ın tercih edilen küçük kapı bekçisi-vurucusu olmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Pant, Aralık 2022’de neredeyse ölümcül bir araba kazasının ardından geri dönüşünün ardından Hindistan Premier Ligi’ndeki (IPL) etkileyici performansların ardından 1-29 Haziran turnuvası için Hindistan’ın 15 üyeli kadrosuna seçildi.

Ancak Hindistan’ın seçicileri seçeneklerini açık tuttu ve Samson da kadroyu kurdu.

“Bence sadece bir tanesi başlangıç tarafında olacak ve her kimse Hindistan onu desteklemeli… her ikisi de eşit kaliteye sahip, “diyor Hindistan’ın 2007’deki Dünya Kupası zaferinde önemli bir rol oynayan Gambhir, Sportskeeda.

“Dokun ve git ama Rishabh ile başlardım çünkü o solak ve doğal bir orta dereceli vurucu. Ipl’deki Sanju üç numaraya yükseldi, ancak Hindistan’ın en üst sırası sabitlendi.

“Rishabh beş, altı ve yedi numarada vuruş yaptı. Hindistan’ın ilk üç vurucuya kıyasla bu pozisyonda bir kaleciye ihtiyacı var. Orta sıradaki bir solak size o sol el-sağ el kombinasyonunu verir.”

Delhi Capitals kaptanı Pant, bu sezon ıpl’deki 13 maçtan 446 sayı attı ve takımının Salı günü Lucknow Super Giants’a karşı kazandığı 19 sayılık galibiyette 23 top 33 sayı attı.

Rajasthan Royals mevkidaşı Samson da 12 maçtan 486 koşu ile yarasayı iyi yaptı ve yine de sayımına katkıda bulunabilir.

Gambhir, “Hindistan, Sanju’nun altı ya da yedi numaradan daha fazla sayı atabileceğini görürse, onunla da gidebilirler” dedi.

Delhi’nin galibiyeti, Rajasthan’ın liderlerle birlikte ilk dört sırada yer aldığından emin olduğu anlamına geliyor Kalküta Şövalye Binicileri, kapmak için iki playoff yeri bırakıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar