Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Uçuşları: Emirates, Operasyonlarını Tek Seferde Al Maktoum Havalimanı'na Taşıyacak

Dubai Uçuşları: Emirates, Operasyonlarını Tek Seferde Al Maktoum Havalimanı’na Taşıyacak

Emirates Havayolu ve Grubu başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Emirates havayolunun 2034 yılına kadar tek seferde Al Maktoum Uluslararası Havaalanı’na taşınacağını söyledi.

“D33 programının bir parçası olarak 2034 yılına kadar Al Maktoum Havaalanı’na taşınacağız. Yer değiştirme (Dubai Uluslararası’ndan Al Maktoum Havaalanı’na) tek seferde olacak. Bir gün uyanacaksınız ve terminal açık ve test edildi ve Al Maktoum Havaalanından uçuşlar göreceksiniz, ”dedi Şeyh Ahmed Salı günü bir medya brifingi sırasında.

“Operasyonların bölünmesi yok“ dedi, ancak bu geçiş döneminde “bir havaalanından” olacaklar.

Bu yeni havalimanının yerel havayollarının ve havacılık sektörlerinin büyümesini karşılamak için saatin ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Birkaç yıl öncesine göre daha eminim (yeni havalimanının başarısı hakkında). Hepsini gördüm ve deneyimledim. Dubai her zaman her sektördeki hedefleri aştı. Bu havalimanı olmadan Dubai’nin geriye gideceğinden eminiz (Emirates ve Dubai büyüdükçe). Filoya gelecek tüm uçakların, onlar için kapılara ve otoparka ihtiyacımız var ve mevcut tesisle bu bir zorluk olacak” dedi.

Geçen hafta Dubai hükümeti, Dubai International’daki (DXB) tüm operasyonların önümüzdeki birkaç yıl içinde Al Maktoum International’a (DWC) devredileceğini duyurdu. Dubai World Central’daki yeni bir Dh128 milyar yolcu terminali, yolcu kapasitesini yıllık 260 milyona çıkaracak ve dxb’nin operasyonlarını 10 yıl içinde ”tamamen emecek”.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar