Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşam ve HayatDubai: Üniversite Öğrencileri Park izni için Nasıl Başvurabilir?

Dubai: Üniversite Öğrencileri Park izni için Nasıl Başvurabilir?

Dubai’deki tüm üniversite öğrencileri kurumlarına seyahat ederken toplu taşıma araçlarına başvurmaz ve çoğu hedeflerine ulaşmak için özel arabalar kullanır. Metro yolcuları engelle veya büyük kalabalıklarla karşılaşabilirken, bu öğrenciler farklı bir ikilemle karşı karşıya kalıyorlar — bir park yeri bulmak.

BAE’nin sıcağında, birçok öğrenci araçlarına zarar verebileceğinden açık alanlara park etmek istemeyebilir. Ek olarak, uzun derslerde otururken, öğrenciler ücretli otopark için oldukça fazla ödeme yapabilirler.

Dubai’deki RTA, üniversite öğrencilerinin 500 metrelik bir yarıçap içinde eğitim kurumunun binasını çevreleyen A, B, C ve D kodlu yuvalarda park etme izni sağlar. Bu izin yalnızca bir araca bağlanabilir ve ayrılmış park yeri için kullanılamaz.

Öğrenciler bu izni nasıl alabilirler:

Gerekli belgeler

Öğrencilerin, başvuranın mevcut bir öğrenci olduğunu belgeleyen yükseköğretim kurumundan resmi bir onay almaları gerekir., Başvuranın ehliyetinin gösterilmesi gerekmektedir. , Başvuranın araca (Mülkiye) veya birinci veya ikinci derece akrabalarından herhangi birine sahip olduğuna dair kanıt gösteren belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Maliyet

İznin maliyeti, gerekli gün sayısına bağlı olarak değişir.

30 gün – Dh100,3 ay – Dh300,6 ay – Dh600, 12 ay: Dh1,200

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar