Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaDubai: 'Yanma Kokusu' Tespit Edildikten Sonra Pakistan'a Giden Uçuş Ertelendi

Dubai: ‘Yanma Kokusu’ Tespit Edildikten Sonra Pakistan’a Giden Uçuş Ertelendi

Dubai’den İslamabad’a giden bir Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) uçuşu, yolcuların yiyecek depolama alanından çıkan yanma kokusunu bildirmesiyle bir endişe anı yaşadı.

Pakistan medyasının Cumartesi günü bildirdiğine göre, Dubai Havaalanında itfaiye ve ambulanslar da dahil olmak üzere temel hizmetlerin konuşlandırılmasına yol açan acil bir durum ilan edildiğinde derhal harekete geçildi. Uçuş sırasında duman tespiti e bunun sonucunda kalkışta gecikme, PIA sözcüsü tarafından ARY news media’ya doğrulandı.

Khaleej Times, olayla ilgili daha fazla ayrıntı için Dubai Havaalanı ve Pıa’ya ulaştı.

Uçuş ekibi tarafından yapılan kapsamlı bir incelemenin ardından, uçak nihayetinde İslamabad’a gitmek üzere temizlendi.

Bu olay, pıa’nın 9 Mayıs’ta başlayan ve 10 Haziran 2024’e kadar sürecek olan Hac sonrası uçuş operasyonlarının başlamasının ortasında meydana geldi. Havayolu, ARY News tarafından bildirildiği üzere, İslamabad, Karaçi, Lahor, Peşaver, Multan, Quetta, Sialkot ve Sukkur dahil olmak üzere Pakistan’daki sekiz şehirden Cidde ve Medine’ye doğrudan uçuşları kolaylaştırıyor.

Sözcü, pıa’nın bu dönemde hem devlet destekli hem de özel hacıları ağırlayarak 170 uçuşla yaklaşık 34.000 hacıya hizmet etmeyi hedeflediğini yineledi.

Özellikle, Karaçi veya İslamabad’dan yolculuklarına başlayan yolcular, Mekke’ye Giden Yol Projesinin izniyle havalimanındaki Suudi göçmenlik tesislerinden yararlanabilirler.

İhmal olayları pıa’da yaygındır, çünkü bir gün önce, İslamabad’dan Skardu’ya giden bir PIA uçuşunun çalışanları, altı yaşındaki bir çocuğun cesedini kavgaya vermeyi unutmuşken, kederli ebeveynleri yolculuklarına başlamışlardı. sevgili oğullarının cesedinin geride kaldığından habersiz, Dawn bildirdi.

Şok ve inançsızlıktan bunalan ölen çocuğun ebeveynleri, oğullarının kalıntılarının istemeden İslamabad havaalanında geride bırakıldığını öğrenince bayıldı; bu, Skardu havaalanına vardıklarında yıkıcı bir güçle vuran bir farkındalıktı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar