Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Yatırımcılar Mülklerde Lüks Yükseltmeler Yapıyor, Milyonlar Kazanıyor

Dubai: Yatırımcılar Mülklerde Lüks Yükseltmeler Yapıyor, Milyonlar Kazanıyor

Dubai’deki ev sahipleri ve yatırımcılar, Palm Jumeirah, Emirates Hills, Dubai Hills ve Al Barari gibi popüler topluluklarda bu tür mülklerin yetersizliği nedeniyle mülklerini uber-lüks olanaklarla yenileyerek ve yükselterek milyonlar kazanıyor.

Sektör yöneticileri, villa sahiplerinin yükseltme için yaklaşık 8-12 milyon Dh’yi harcadıktan ve mülk için prim olarak yaklaşık 30 milyon Dh’yi ekledikten sonra kısa sürede yüzde 275’e varan prim veya 20 milyon Dh’nin üzerinde prim kazandıklarını söyledi.

Bununla birlikte, bunlar düzenli yükseltmeler değil, diğerlerinin yanı sıra sinemalar, kapalı ve açık havuzlar, spor salonları, buhar odaları, kaplıcalar ve asansörler gibi lüks özellikleri içeren son derece pahalı yenilemelerdir.

Olduğu gibi, bir evi yenilemek, artan mülk değeri, gelişmiş yaşanabilirlik ve pazar rekabet gücü dahil olmak üzere birçok avantaj sunar. Ve bu tür lüks ilaveler, sahiplerin yalnızca lüks bölgelerdeki bu tür mülklerin kıtlığı nedeniyle yüksek prim almalarına izin verir.

“Al Barari gibi yerlerde gördüğümüz emlak tadilatlarındaki artış, Jumeirah Adaları ve Palm gibi diğer popüler sıcak noktalara kıyasla metrekare başına avantajlı fiyatından kaynaklanıyor. Maria Morris Real Estate’in bölge satış müdürü Ellie Street, ”Gayrimenkul alıcıları, daha büyük arsa boyutları ve sağlıklı yaşam ve yaşam tarzı olanakları açısından etkileyici topluluk teklifleri nedeniyle Al Bararu’ya çekiliyor ” dedi.

Cushman & Wakefield Core araştırma ve danışmanlık başkanı Prathyusha Gurrapu, takip ettikleri villa bölgelerinin çoğunun satış fiyatlarında yıllık yüzde 20’nin üzerinde bir artış yaşadığını söyledi.

“Villa satış fiyatlarındaki, özellikle Göller ve Jumeirah Parkı gibi eski bölgelerdeki bu artışa katkıda bulunan faktörlerden biri, birimlerin önemli ölçüde daha yüksek fiyatlarla yenilenmesi ve yeniden satılması eğilimidir ve bu da bu bölgelerdeki ortalama fiyatı yükseltir. Bu villa bölgeleri, köklü okullara ve olanaklara sahip merkezi konumların yanı sıra geniş yerleşim düzenlerine sahiptir, bu nedenle yükseltmelerden sonra komuta edebilir ve önemli primler elde edebilirler ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar