Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubai'den Rayhan, Pga Tour Americas Final Eleme Okulu Etkinliğinde Koşullu Statü Kartı...

Dubai’den Rayhan, Pga Tour Americas Final Eleme Okulu Etkinliğinde Koşullu Statü Kartı Kazandı

Dubai doğumlu Rayhan Thomas, Soboba Springs GC, San Jacinto, California’daki PGA Tour Americas USA West 2 Division’ın Son Eleme Okulu etkinliğinde berabere dokuzuncu sırada bitirmek için 69. paritenin altında üç kişilik son bir tur attı.

Daha sonra dokuz oyuncunun bir yer için savaştığı bir play-off’ta kıl payı kaybetti ve kazanan sezonun geri kalanında PGA Tour Americas’ta tam bir kart kazandı.

Yirmi dört yaşındaki Rayhan, Ohio Eyalet Üniversitesi’nde beş yıllık başarılı bir golf bursu ve BAE’de etkileyici bir amatör kariyerin ardından geçen hafta profesyonel olan ilk turnuvasında profesyonel olarak oynuyordu.

12’de bitirmek için 4, 13 ve 15 numaralı deliklerde kuşlarla öcüsüz bir final turu yaptı ve ardından 71, 70 ve 66’lık ilk üç turunu izledi.

15. beşliği kuşladığında Rayhan sekizinci sırada berabere kaldı, ancak üç pars ile bitirdi ve dokuzuncuya razı olmak zorunda kaldı.

Özetle dört turda bir kartalı, 21 kuşu, yedi öcü, iki dublesi ve geri kalan parsı vardı.

“Bu haftayı bitirdiğim için PGA Tour Americas’ta Şartlı bir Statü kartı aldım. Hala bunun tam olarak ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyorum ”dedi.

“Bir sonraki etkinliğim önümüzdeki hafta, 2023 Grier Jones Shocker Invitational’daki kolejdeki zaferimin ardından hak kazandığım Kansas Wichita Açık Mavi Haç ve Mavi Kalkan’daki Korn Feribot Turu’nda.”

72 Delikli müsabakanın galibiyet puanı, madalya pozisyonu için berabere kalan iki oyuncuyla eşitin 16 altındaydı.

Bu yılın başlarında Masters’taki Düşük Amatör Neal Shipley (ABD), üç turdan sonra sekizde eşit alt sıralarda 22. sıradan 68. turla 12 alt sıralarda log jam’e geçti ve ardından final kartı için play-off’u kazandı.

PGA Tour Americas, 2024 yılında kuruldu ve önceki PGA Tour Canada ve PGA Tour Latinoamerica’nın yerini aldı.

Tur, golfçülere Korn Feribot Turu’na ve PGA Tour Q-School’un son aşamasına katılma fırsatları sunuyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar