Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubaili Öğrenciler 720.000 Dh'yi Yükseltiyor, Hayır Kurumlarına 9.000 Kit Veriyor

Dubaili Öğrenciler 720.000 Dh’yi Yükseltiyor, Hayır Kurumlarına 9.000 Kit Veriyor

Hareketli bir Dubai okulunun geniş beden eğitimi salonu, 10 Haziran Pazartesi günü 9.000 okul setini toplamaya hazırlanan 150’den fazla öğrencinin canlı enerjisiyle yankılandı. Öğrenciler, “Öğrenciler için Öğrenciler” girişimi ile mümkün olan ve ilk aşamasında 720.000 Dh’yi başarıyla yükselten bağış sürüşüne hazırlanırken heyecanla doluydu. Katılan 14 okulun katıldığı bu etkinlikler 10-25 Haziran tarihleri arasında çeşitli eğitim kurumlarında gerçekleştirilecek.

Öğrenciler harekete geçiyor

Bu girişim Dubai Cares’in bir kampanyasının bir parçası ve öğrencilerin kırtasiye ve kitap gibi bir dizi temel okul eşyasıyla çantalarını paketlediklerini görecek. 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için gönüllülük yapmak ve bir amaç için bir araya gelmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Nur Halil, her şekil ve büyüklükteki kırtasiye malzemelerini her çantaya sevgiyle koyarken görülen gönüllülerden biriydi. Khaleej Times ile konuşurken, “Bunu yapmaktan heyecan duyuyorum çünkü bu gerçekten güzel tekerlekli çantaları aldıktan sonra öğrencilerin yüzlerini hayal edebiliyorum. 8. Sınıf öğrencisi, “Bunları görmekten çok mutlu olacaklar” diye ekledi.

 

Nur Halil’in
7. Sınıftan bir başka hevesli öğrenci olan Owen Rowlands’ın da daha az şanslı olanlara destek getirmeyi amaçlayan öğeleri dikkatlice seçtiği görüldü. “İhtiyacı olan çocuklar için okul malzemeleri topluyoruz ve insanlara yardım edebileceğimi ve okul malzemeleri satın almayarak öğrenebileceklerini ve tasarruf edebileceklerini bilmekten memnuniyet duyuyorum çünkü bunları onlara verebiliyoruz. Kalem kutusunun içine bileyiciler koyuyordum ve silgilere de yardım ediyordum. Birbirimize bir şeyler aktaran koca bir insan treniydik, bu yüzden bu gerçekten hızlı oluyordu “dedi Raffles International School öğrencisi.

 

Owen Rowlands’ın
Masalar yığın yığın kalem, kurşun kalem ve defterlerle süslenmişti ve daha birçokları sıralı sıralar halinde uzanıyordu.

 

Fotoğraf: Nandini Sircar
Çocuklar, ortak bir hedefle birleşmiş gülümsemeleri paylaştılar ve hedeflerini bir okul saati içinde ustalıkla gerçekleştirdiler. 7. Sınıf öğrencisi Azante Mosterd, “Bunu yapmaktan heyecan duyuyorum çünkü dışarıda buna gerçekten ihtiyacı olan çocuklar olduğunu biliyorum ve sonunda öğrenebiliyorlar çünkü bu şeyleri satın alacak paraları yok, çoğumuzun yaptığı gibi.”

 

Azante Mosterd’ın

Topluluk katılımı için katalizör

Etkinlik ayrıca, sahada yardımcı olan bazı ebeveyn gönüllülerle daha fazla topluluk katılımı için bir katalizör olduğunu kanıtladı. “Bir ebeveyn olarak buradayım çünkü çocuklarımız için rol modeliz. Çaba övgüye değer. En büyük öğrenme, yeterince sahip olsanız bile, bakmanız gereken insanlar olduğudur. Bu yalnız seninle ilgili değil. “Siz yükseldikçe başkalarını da kaldırın” diye düşünüyorum. Sadece bir gün olabilir, ancak tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve ebeveynlerin … herkesin bir araya geldiği kolektif çabayı gördüğünüzde, bu büyük bir etki yaratıyor “dedi. Okul liderleri, topluluk katılımı girişiminin Dubai’deki daha geniş okul topluluğunu nasıl harekete geçirdiğinin altını çizerek öğrencilere düşük gelirli geçmişlerden ‘akranları için’ düşünme‘ ve ‘eğitimi destekleme’ fırsatı sundu.

 

Fotoğraf: Nandini Sircar
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar