Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeEdb, Ras Al Khaimah'ta Sanayi Sektörünü Artırmak için Anlaşmalar İmzaladı

Edb, Ras Al Khaimah’ta Sanayi Sektörünü Artırmak için Anlaşmalar İmzaladı

Emirates Kalkınma Bankası (EDB), Emirlik’teki endüstriyel işletmelerin büyümesini hızlandırmayı amaçlayan biri Ras Al Khaimah Ticaret Odası, diğeri Ras Al Khaimah Ekonomik Bölgesi (RAKEZ) ile olmak üzere iki stratejik anlaşma imzaladı. Bu ortaklıklar, BAE’de gelişen bir sanayi sektörünü teşvik etme konusundaki ortak taahhüdü vurgulamaktadır.

Anlaşmalar, EDB Connect forum serisinin dördüncü baskısında imzalandı. Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanlığı’nın “Emirates’te Yap” girişimi ile ortaklaşa düzenlenen bu etkinlik, işbirliğini teşvik etmek ve BAE’nin ulusal ekonomik büyümesini ve çeşitlenmesini teşvik etmek için hem devlet kurumlarından hem de özel sektör şirketlerinden kilit paydaşları bir araya getirdi.

Ras Al Khaimah ekonomik kalkınma dairesi genel müdürü Dr. Abdul Rahman Al Shayeb Al Naqbi, edb’nin yerel ve federal kuruluşlar ile özel ve kamu sektörleri arasındaki toplantıları koordine etmesini övdü. Bu tür forumların, federal ve yerel yönetimlerin ekonomik büyümeyi teşvik etmek ve BAE’nin ulusal ekonomik çeşitlendirme hedeflerine ulaşmak için sağladığı destekleyici programlar ve çabalar hakkında bilgi edinmek için değerli bir fırsat sunduğunu vurguladı. Her iki sektörden paydaşlarla sürekli iletişimin ve perspektif alışverişinin önemini vurguladı. Bu diyaloğun, çeşitli sektörlerin karşılaştığı kilit zorlukların etkin bir şekilde belirlenmesi ve ele alınmasında çok önemli olduğunu belirtti. Bu tür bir işbirliği, iş büyümesini teşvik etmek ve yerel ekonomiyi çeşitlendirme çabalarını desteklemek için esastır.

Ras Al Khaimah Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Muhammed Ali Musabbeh Al Nuaimi, girişimin, ekonomik kalkınmayı ilerletmede önemli bir rol oynadıkları için, başta bankacılık kuruluşları olmak üzere yerel ve uluslararası ortaklarla işbirliğini teşvik etmede Odanın izlediği yaklaşımı güçlendirdiğini vurguladı. ve Ras Al Khaimah’ta refah. “Ayrıca bankaları emirlik’teki ekonomik sektörlere farklı finansman hizmetleri ve ürünleri sunmaya teşvik ediyor. Ayrıca Oda üyelerinin, girişimcilerin ve yatırımcıların Emirates Kalkınma Bankası tarafından sağlanan bankacılık olanaklarını ve hizmetlerini keşfetmelerini sağlar.” Ortaklığın, her iki kuruluşun da anlayışı ve işbirliğini güçlendirmeye olan bağlılığını yansıttığını, bunun da iş dünyasına fayda sağladığını ve şirketler için yerel, bölgesel ve uluslararası yatırım fırsatlarının kilidini açtığını ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar