Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEkonomiBAE ve Macaristan Ekonomik Ortaklığın Geliştirilmesi Konusunda Anlaştı

BAE ve Macaristan Ekonomik Ortaklığın Geliştirilmesi Konusunda Anlaştı

BAE ile Macaristan arasındaki ortak ekonomik Komite’nin (JEC) dördüncü oturumu geçtiğimiz günlerde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Ekonomi Bakanı Abdullah bin Touq Al Marri ve Macaristan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Peter Szijjártó başkanlığında yapıldı.

Toplantıya her iki ülkeden çok sayıda yetkili ile hükümet ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Bin Tuk, BAE ile Macaristan arasındaki ilişkilerin, hem liderliklerin desteği hem de ortak kalkınma özlemleri sayesinde başta ekonomik olmak üzere çeşitli cephelerde sürekli büyümeye tanık olduğunun altını çizdi.

BAE’nin Macaristan’ı Doğu Avrupa’da önemli bir ekonomik ortak olarak gördüğünü ve her iki ekonominin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için karşılıklı çıkar sektörlerinde ortak çabaları sürdürmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

Ekonomi Bakanı şunları söyledi: “BAE-Macaristan Ortak Ekonomik Komitesi’nin 4. oturumunun toplanması, her iki tarafın da iki ülke arasındaki ekonomik ve yatırım ilişkilerini güçlendirme konusundaki kararlılığını yineleyen önemli bir adımdır. Yeni ekonomi, temiz ve yenilenebilir enerji, lojistik, turizm, döngüsel ekonomi, modern teknolojik endüstriler, tarım, su yönetimi, altyapı projeleri ve uzay bilimi sektörlerinde işbirliği fırsatlarını keşfetme konusundaki ortak arzumuzu yansıtıyor. özel sektör için yeni büyüme umutlarının kilidini açmak.”

Toplantıda Bin Touq, BAE ekonomisinin hem yasal hem de düzenleyici düzeylerde girişimcilere ve girişimcilere sunduğu bir dizi teşvik ve avantaja ışık tuttu. Ülke, işletmelerin kurulmasını ve yenilikçi projelerin başlatılmasını destekleyen, böylece girişimciliği ve yatırımları teşvik eden ve BAE’nin en iyi küresel ekonomik destinasyonlar arasındaki konumunu pekiştiren rekabetçi bir yasama ortamını başarıyla geliştirmiştir.

BAE’nin şu anda ülkenin önde gelen altyapı ve teknoloji ekosisteminden de yararlanan gelecek vaat eden girişimlere ve yaratıcı endüstrilere ev sahipliği yaptığına dikkat çekti. BAE, üst üste üçüncü yıl için GEM 2023/2024 Küresel Girişimcilik Monitörü (GEM) raporunda bir numara oldu.

Bin Touq ayrıca Macar özel sektörünü, BAE’nin çeşitli ticari ve ekonomik faaliyetler kurmak ve ülkede yeni girişimler başlatmak için sunduğu umut verici, rekabetçi politikalardan ve fırsatlardan yararlanmaya çağırdı. Bunlar arasında, bir buçuk yıl içinde 275.000’in üzerinde yeni şirketin kurulmasına katkıda bulunan ve BAE’de faaliyet gösteren toplam şirket sayısının 2023 yılı sonuna kadar 788.000’in üzerine çıkmasına katkıda bulunan şirketlerin tam yabancı mülkiyetini vermek için Ticari Şirketler Yasası’nda yapılan değişiklik yer alıyor. dinamik bir küresel ticaret merkezi statüsünü destekleyen stratejik konum.

Ekonomi Bakanı, Macar özel sektörünü, ülkede işletmeler, ekonomik faaliyetler ve yenilikçi girişimler kurmak için BAE ekonomisinin sunduğu fırsatlardan ve esnek, rekabet avantajlarından yararlanmaya davet etti. Kayda değer bir gelişme, BAE’deki şirketlerin yüzde 100 yabancı mülkiyetine izin vermek için Ticari Şirketler Yasasında yapılan değişikliklerdir. Bu değişiklik, sadece bir buçuk yılda 275.000’den fazla yeni şirketin kurulmasıyla sonuçlandı. 2023 sonu itibariyle BAE’de faaliyet gösteren toplam şirket sayısı 788.000’i aştı. Ayrıca, ülkenin stratejik konumu, dinamik bir küresel ticaret merkezi olarak konumunu güçlendirmektedir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar