Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEEmirlik Uzun Mesafe Koşucusu Abbott Dünya Maratonu Dallarını Tamamladı

Emirlik Uzun Mesafe Koşucusu Abbott Dünya Maratonu Dallarını Tamamladı

Emirlik’in dayanıklılık ve kararlılık ruhu, prestijli Abbott Dünya Maratonu Ana Dallarını (WMM) fetheden Ras Al Khaimah’ın uzun mesafe koşucusu Abdulla AlShehhi ile yeni zirvelere yükseldi.

WMM, Tokyo, Boston, Londra, Berlin, Chicago şehirlerini kapsayan, dünyanın en yüksek profilli olarak tanınan altı büyük maraton yarışına dayanan, puana dayalı bir yarışma olan maraton koşucuları için şampiyonluk tarzı bir yarışmadır. ve New York.

AlShehhi kısa süre önce Boston Maratonu’nu bitirdi ve imrenilen ‘Altı Yıldızlı Son İşlemci Madalyası’nı kazanmak için akla gelebilecek her engeli aştığını gören sekiz yıllık bir maceranın tamamlanması olduğunu söylüyor.

AlShehhi, ”Yolculuğum hayallerin, hırsın ve zorluklarla korkutulmayı reddeden boyun eğmez bir ruhun gücünün bir kanıtıdır” dedi.

“Ailemin ve toplumumun sarsılmaz desteğiyle beslenen zihinsel ve duygusal bir metanet yolculuğu oldu. Onların teşviki benim işaretim oldu, en zor anlarda bana rehberlik etti ve ilerlemeye devam etmem için bana ilham verdi.”

Alshehhi’nin yolculuğu, 15 yıldan uzun bir süre önce, sağlığı ve geleceği hakkında sert bir farkındalıkla karşı karşıya kaldığında bir dönüşüme başladığında başladı. Hem fiziksel hem de duygusal bir çapa haline gelen aşırı kiloyla mücadele eden AlShehhi, hayatını değiştirmenin zamanının geldiğini bildiğini söyledi.

İlk adımları mütevazı ve zorlayıcıydı. Alshehhi’nin koşu bandında sadece beş dakika süren ilk koşusu onu nefes nefese bıraktı – ilerideki uzun yolun keskin bir hatırlatıcısı.

Fakat bu deneyim onu caydırmak yerine Alshehhi’de bir kıvılcım ateşledi. Her geçen gün kendini biraz daha ileri itmeye, daha sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemeye adadı ve yavaş yavaş kilo vermeye başladı. Birkaç aylık sarsılmaz azimden sonra, sahip olabileceğini asla bilmediği yeni keşfedilen bir koşma tutkusuyla sadece bedenen değil, ruhen de 30 kg daha hafif çıktı.

Destansı yarış yolculuğuna başlayan etkinlik, Ras Al Khaimah (RAK) Yarı Maratonundan başkası değildi. Ras Al Khaimah’da yaşayan bir tanıtım reklamı gözüne çarptı ve aklına bir olasılık tohumu ekti.

Daha sonra, kendisini uzun mesafe koşusu dünyasına iten, ileride duran tüm maratonlara ve maceralara zemin hazırlayan kendine yeni bir inanç başladı.

Saf irade gücü ve mükemmelliğe sarsılmaz bağlılığı sayesinde AlShehhi, yalnızca atletik cesaretini sergilemekle kalmadı, aynı zamanda topluluğu için ilham verici bir esneklik sembolü haline geldi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar