Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaSosyal Medya aracılığıyla iş tekliflerini Kabul Etmeyin: Hindistan Büyükelçiliği Gençleri Uyardı

Sosyal Medya aracılığıyla iş tekliflerini Kabul Etmeyin: Hindistan Büyükelçiliği Gençleri Uyardı

Myanmar’daki Hindistan Büyükelçiliği, gençleri hedef alan sahte iş raketlerinden uzak durulması konusunda bir uyarı yayınladı.

Hindistan Büyükelçiliği tarafından yayınlanan bir danışma belgesinde, bu tür olaylarda bir artışın kaydedildiği belirtilmiş ve insanlara önce Elçiliğe danışmadan herhangi bir iş teklifini kabul etmemeleri hatırlatılmıştır.

“Hindistan vatandaşlarının Myanmar-Tayland sınırındaki Myawaddy bölgesinde faaliyet gösteren uluslararası suç örgütlerine kurban gitme olaylarında artış oldu. Myanmar’daki Hindistan Büyükelçiliği Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, “İlgili Hindistan Büyükelçiliklerine danışmadan böyle bir iş teklifi almamak için konuyla ilgili tavsiyelerimize uymanın önemini bir kez daha vurgulayacağız” dedi.

Serbest bırakma ayrıca, bu tavsiyenin daha önce Büyükelçilik tarafından verilen benzer tavsiyelerin devamı olarak verildiğini belirtmektedir.

Hindistan Büyükelçiliği, X ile ilgili bir gönderide, Hindistan vatandaşlarının güvenliği ve kurtarılmasıyla ilgili yetkililerle yakın çalıştıklarını söyledi.

Myawaddy kasabasının güneyindeki Pha Lu bölgesinde, Hindistan’dan ve Malezya, BAE vb. Ülkelerden işe alındıktan sonra Hintli kurbanların çoğunun Tayland üzerinden kaçırıldığı yeni bir yerin yakın zamanda ortaya çıktığı bildiriliyor.

“Yukarıdakiler göz önüne alındığında, Hindistan vatandaşlarının sosyal medya platformları veya diğer doğrulanmamış kaynaklar aracılığıyla sunulan bu tür iş tekliflerini kabul etmemeleri gerektiği yineleniyor. Hindistan vatandaşlarının, o ülkede bulunan Hindistan Büyükelçiliği aracılığıyla yabancı işverenlerin kimlik bilgilerini kontrol etmeleri / doğrulamaları önerilir. Yurtdışında herhangi bir iş teklifi almadan önce işe alım acentelerinin ve şirketlerin öncülleri de kurulmalıdır “dedi.

“Hindistan Büyükelçiliği, Yangon ile e-posta yoluyla iletişime geçilebilir – ve cons.yangon@mea.gov.in Cep Telefonu Numarası.- Bu konuda Myanmar ile ilgili herhangi bir sorgu için + 9595419602 (WhatsApp / Viber / Signal) “diye ekledi.

Serbest bırakma, “Mağdurlar tarafından paylaşılan girdilere dayanarak, bu suç faaliyetlerinde yer alan şüpheli ajanların, ajansların ve bileşiklerin güncellenmiş bir listesi eklenmiştir” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar