Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAmerika'En Büyük Yalan': Netflix'e 170 Milyon Dolarlık Tazminat Davası Açıldı

‘En Büyük Yalan’: Netflix’e 170 Milyon Dolarlık Tazminat Davası Açıldı

Netflix’in hit şarkısı “Bebek Ren Geyiği” nde takipçiye ilham kaynağı olduğunu iddia eden ingiliz bir kadın, 7 Haziran Perşembe günü yayıncıya dava açarak 170 milyon dolar tazminat talep etti.

Fiona Harvey kendini gerçek hayattaki “Martha” olarak tanımladı, Richard Gadd’ın küresel fenomeninin merkezinde yer alan ve açılış bölümünde “gerçek bir hikaye” olduğunu iddia eden sanrılı, şiddetli ve küfürlü kadın.”

“Yukarıdaki alıntı… televizyon tarihindeki en büyük yalan, “diyor Kaliforniya’da açılan dava.

“Netflix ve şovun yaratıcısı Richard Gadd’ın açgözlülük ve şöhret arzusundan söylediği bir yalan; Daha fazla izleyici çekmek, daha fazla dikkat çekmek, daha fazla para kazanmak ve Davacı Fiona Harvey’in hayatını acımasızca yok etmek için tasarlanmış bir yalan.”

Netflix sözcüsü afp’ye yaptığı açıklamada, “Bu konuyu şiddetle savunmayı ve Richard Gadd’ın hikayesini anlatma hakkının yanında durmayı amaçlıyoruz.”

Yedi bölümlük dizinin prömiyeri Nisan ayında Netflix’te yapıldı ve hızla büyük bir hit oldu.

Gadd’ın tek kişilik oyununa dayanan gösteri, çalıştığı barda bir kadınla tanışan yazarın kurgusal bir versiyonunu izliyor.

Sonraki bölümlerde rahatsız edici olan şey, Martha’nın kendisini, kız arkadaşını ve ailesini taciz ederken binlerce e-posta, kısa mesaj ve sesli mesaj gönderdiği Gadd için yıllarca süren derinden rahatsız edici bir çiledir.

Şovun daha önce bir avukatı takip ettiği için mahkum edildiğini iddia ettiği Martha’nın Gadd’ye cinsel tacizde bulunduğu da gösteriliyor.

İngiliz yazar ve sanatçı gazetecilere, kimliğini korumak amacıyla Martha hakkındaki ayrıntıları değiştirdiğini söyledi, ancak koltuk dedektifleri onu hızla takip etti ve sosyal medyada onunla iletişime geçmeye başladı.

Harvey, dışarı çıktıktan sonra İngiliz televizyonuna çıktı ve Gadd’ı mesajlarla bombaladığını ya da ona ya da kız arkadaşına saldırdığını inkar etti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar