Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketEski Oyuncular, T20 Dünya Kupası Galibiyetinin Hindistan'ın Hakimiyetinin Başlangıcı Olabileceğini Söylüyor

Eski Oyuncular, T20 Dünya Kupası Galibiyetinin Hindistan’ın Hakimiyetinin Başlangıcı Olabileceğini Söylüyor

Hindistan’ın kriketteki hakimiyeti dönemi, birkaç eski oyuncuya göre Cumartesi günü T20 Dünya Kupası’ndaki muhteşem zaferleriyle başlamış olabilir.

Hindistan, açılış baskısını kazandıktan 17 yıl sonra ikinci 20’lik küresel kupasını almak için Bridgetown’da Güney Afrika’ya karşı sıra dışı bir gerilim filminde galip geldi.

Hindistan’ın 2013 Şampiyonlar Kupası’nı kazanmasından bu yana ilk küresel şampiyonluğuydu, ancak son yıllardaki tutarlılıklarından hiç şüphe yoktu.

Hindistan, 2021 ve 2023’teki Dünya Test Şampiyonalarının arka arkaya finallerini kaybederken, geçen yıl 50 kez ev sahibi Dünya Kupası’ndaki tek yenilgileri Avustralya’ya karşı zirve çatışmasında geldi.

Hindistan’ın turnuvada yenilmeyen T20 Dünya Kupası’nı kazanan ilk takım olduğu Cumartesi günü Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) etkinliklerinde bu çorak çizgiyi sona erdirdiler.

Eski Hindistan açacağı Virender Sehwag, X’e “Bunun bizim için çığır açan bir galibiyet olduğuna dair bir his var” diye yazdı.

“Yıllardır iyi oynadık, bir aralıkta tutarlıydık, konsolide olduk ama bitiş çizgisini geçemedik” diye yazdı. “Bu galibiyetle, önümüzdeki yıllarda sürekli olarak birçok ICC kupası kazanacağımızı düşünüyorum.”

Hindistan’ın yeniden canlanması, İngiltere’nin beyaz top hakimiyetinin çöküşünü takip ediyor, çünkü Jos Buttler liderliğindeki taraf sekiz ay içinde iki Dünya Kupası şampiyonluğunu savunamadı.

Hindistan bu mantoyu miras almış gibi görünüyor, eski ingiltere hızlı bowling oyuncusu Steven Finn’e inanıyor.

Finn BBC’ye verdiği demeçte, “Hindistan zorlu – her koşulda tüm üsleri ele geçirdiler” dedi. “Bu deneyim onların şimdi egemen olmaya devam ettiğini görebiliyordu. Onlara çok iyi hizmet edecek bir deneyim.”

Eski Hindistan kaptanı Sourav Ganguly, Karayipler’deki başarıdan sonra “çok daha fazlasını kazanacaklarını” öngördü.

Büyük vuruş yapan Sachin Tendulkar, Hindistan’ın sınırlı kriketteki genel dördüncü Dünya Kupası şampiyonluğunun ülkedeki genç yetenekler için büyük bir motivasyon olacağını söyledi.

“Team India formasına eklenen her yıldız, ülkemizin yıldız gözlü çocuklarına hayallerine bir adım daha yaklaşmaları için ilham veriyor. Hindistan, @ t20worldcup’ta ikincimiz olan 4. yıldızı alıyor, “diye yazdı Tendulkar X’e.

Yine de Hindistan’ın 20’li formattaki egemenliğinin yeni bir liderlik altında olması gerekecek.

Kaptan Rohit Sharma ve cesur Virat Kohli, Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra T20 Enternasyonallerinden çekilirken, aynı zamanda baş antrenör Rahul Dravid’in takımdan sorumlu son maçıydı.

Hindistan en son 2011’de evinde, daha önce takımı 2007’deki açılış baskısında bir T20 Dünya Kupası kupasına götüren BAYAN Dhoni yönetiminde bir Dünya Kupası kazandı.

Yıldız vurucu Virat Kohli, Hindistan’ı 176-7’ye yönlendirmek için 59 top 76’sında çağlar boyunca bir vuruş yaptı, Güney Afrika’nın elinde altı kaleyle 24 toptan sadece 26 koşuya ihtiyacı olmasına rağmen rakiplerini 169-8 ile sınırlandırdıkları için toplamda bowling oyuncuları zekice savundu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar