Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEGcc 'Büyük Turlar' Vizesi: 4.000 Dh'ye Ziyaretçiler Yakında Birden Fazla Körfez Ülkesini...

Gcc ‘Büyük Turlar’ Vizesi: 4.000 Dh’ye Ziyaretçiler Yakında Birden Fazla Körfez Ülkesini Keşfedebilir

BAE’deki ve yurtdışındaki seyahat acentelerinin tümü, birleşik GCC turist vizesi veya GCC ‘Grand Tours’ vizesinin piyasaya sürülmesinden önce Körfez bölgesini ziyaret eden turistler için paketler sunmaya hazırlanıyor.

Seyahat ve turizm endüstrisi yöneticileri, bölgedeki üç ülkede birkaç gecelik konaklama, seyahat ve geziyi içerecek paketlerin ziyaretçilere 4.000-5.000 DHS ve üzeri maliyete mal olabileceğini söyledi.

Geçen hafta Arap Seyahat Pazarında yapılan bakanlar toplantısında yetkililer, ‘GCC Grand Tours’ vizesinin bu yıl sonuna kadar uygulanabileceğini söyledi. Çok girişli vize, altı Körfez ülkesinin tamamına erişime izin veren Schengen vizesine benzer olacaktır.

Expedia küresel pazarlardan sorumlu başkan yardımcısı Rehan Esad, birleşik KİK turist vizesinin bölge için olumlu bir değişiklik olduğunu söyledi.

Avrupa Schengen vizesini başlattığında, bölgenin turizm sektörünü güçlendirdiğini ve insanların birçok ülkeye sorunsuz erişimini sağladığını söyledi.

“BAE’DEN insanlar Suudi Arabistan ve Umman’a seyahat etmeyi çok seviyorlar ve bunun tersi de bu yeni vize ülke içi trafiği artıracak ve turizmi daha da artıracak.”

Expedia VP, insanların ihtiyaçlarını değerlendirmek için araştırma yaptıklarını söyledi.

“İnsanlar KİK turu sırasında kolaylık istiyor. 8-14 yaş arası çocukların bir ailenin gideceği yere ve otelde kalacağına karar vermede kritik bir rol oynadığını öğrendik. 10 milyonluk bir nüfus arasında bir araştırma yaptık ve insanların ihtiyaçlarına göre paketler yayınlayacağız. Kombine oteller, arabalar ve tur aktiviteleri paketi olacak” dedi.

“İlk odak noktalarının BAE ve ardından Suudi Arabistan olacağını” belirten Esad, paketlerin “dinamik ve önceden paketlenmemiş” olacağını ve insanların aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli seçeneklere sahip olacağını söyledi.

Birleşik KİK turist vizesini memnuniyetle karşılayan Traveazy genel müdür yardımcısı Anas Anane, vizenin seyahat ve turizm sektörü için büyük bir avantaj olacağını söyledi.

“Tur paketleri, uçuşlar ve gezi dahil olmak üzere bir ülke için kişi başı 1.500 Dh’den başlayacak. Maliyet ayrıca KİK ülkelerindeki yoğun veya yoğun olmayan turizm sezonuna da bağlı olacaktır.”

Paketlerin her biri BAE, Katar ve Suudi Arabistan’da birkaç günlük konaklama için yaklaşık 4.000-5.000 Dh’ye mal olacağını ve belirli ülkelerdeki uçuşları, otelleri, transferleri ve gezileri kapsayacağını söyledi.

Dubai odak noktasında

Last Minute Tourism genel sekreteri Mohammed Farooz, birçok şirketin zaten tur paketleri üzerinde çalıştığını söyledi. “Birkaç ay içinde Dubai, Umman ve Katar için bir paketimiz olacak. Bu, her biri Dubai ve Umman’da üç geceyi içerecektir; veya her biri Dubai ve Katar’da üç gece. Paketlerimizi satın alacak kişiler önce Dubai’ye inecek, ardından bölgedeki bir sonraki destinasyonlara geçecek” dedi.

Farooz, paket tekliflerinin normal paketlerden yüzde 25 daha ucuz olacağını söyledi.

Wego’nun CEO’su ve kurucu ortağı Ross Veitch, birleşik KİK turist vizesinin hem gelen turizm hem de bölge ülkelerinin sakinleri için büyük bir teşvik olacağını söyledi.

“Birleşik KİK vizesi, Avrupa ve Güneydoğu Asya’da gördüğümüz gibi, özellikle Çinli gelen ziyaretçiler arasında bölgeyi daha da popüler hale getirecek. Çinli ziyaretçiler arasında Bangkok’a inmek ve Tayland’da birkaç gün geçirmek, ardından her biri Malezya, Singapur ve Endonezya’da birkaç gün geçirmek yaygındır. Birleşik turist vizesi ile turistlerin de bu bölgede aynısını yapacağını düşünüyorum. Cidde’ye inebilir, sonra Dubai’ye ve Ras Al Khaimah’a gelebilir ve sonra eve dönebilirler “dedi.

Covıd sonrası dönemde insanların iş ve eğlence seyahatlerini giderek daha fazla karıştırdığını ve birleşik KİK turist vizesi alındıktan sonra eğilimin ivme kazanacağını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar