Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaGsk Kan Kanseri İlacı, Geç Dönem Denemede Ölüm Riskini Neredeyse Yarıya İndirdi

Gsk Kan Kanseri İlacı, Geç Dönem Denemede Ölüm Riskini Neredeyse Yarıya İndirdi

Pazar günü yapılan bir tıbbi toplantıda sunulan geç dönem bir çalışmadan elde edilen verilere göre, gsk’nın multipl miyelom ilacı Blenrep, tedavi edilemez kan kanseri için standart bakım tedavilerine kıyasla hastalık ilerlemesi veya ölüm riskini neredeyse yarıya indirdi.

Tekrarlayan veya tedavisi zor multipl miyelomu olan 302 hastanın denemesinde, steroid deksametazon ve pomalidomid ile kombinasyon halinde Blenrep alanların% 71’i bir yıl sonunda hastalıkları kötüleşmeden yaşıyordu.

Bu, pomalidomid, deksametazon ve bortezomib ile tedavi edilenlerin% 51’inin progresyonsuz sağkalımı (PFS) ile karşılaştırıldığında. Pomalidomid, Bristol Myers Squibb’in Pomalyst’inin jenerik bir versiyonudur, bortezomib ise Takeda Pharmaceuticals’ın Velcade’inin jeneriğidir.

GSK onkoloji yöneticisi Hesham Abdullah bir röportajda, “Blenrep gibi potansiyel olarak ayakta tedavi bazında uygulanan, hastaneye yatış gerektirmeyen, topluluk ortamında bulunabilen ve hücre terapileri gibi üretim zorluklarıyla sınırlı olmayan bir ilaç sunabilme yeteneği gerçekten önemlidir” dedi.

Çalışmanın ayrıntılı verileri Pazar günü Chicago’daki Amerikan Klinik Onkoloji Derneği toplantısında sunuldu.

Blenrep, ayrı bir geç aşama çalışmasında mevcut bir tedaviye üstünlük gösteremedikten sonra 2022’de kazançlı ABD pazarından çekilmek de dahil olmak üzere son birkaç yılda aksilikler yaşadı.

Mart ayında yayınlanan bu denemeden elde edilen en üst düzey veriler, pfs’yi mevcut standart bir tedavi rejimine göre önemli ölçüde iyileştirme ana hedefine ulaştığını gösteriyor ve ilaç için bir geri dönüş sinyali veriyor gibi görünüyordu.

Şirket, Blenrep hastalarının yarısından fazlasının, bakım standardı için 12,7 aylık pfs’ye kıyasla ortanca 21,8 aylık takipten sonra hastalık ilerlemesi olmadan hayatta olduğunu söyledi.

Amerikan Kanser Derneği’ne göre, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde 12.540 ölümün gerçekleşmesi beklenen yaklaşık 35.780 yeni multipl miyelom vakası teşhis edilecek.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar