Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketGüney Afrika, Batı Hint Adaları'nı Geçerek T20 Dünya Kupası Yarı Finallerine Ulaşacak

Güney Afrika, Batı Hint Adaları’nı Geçerek T20 Dünya Kupası Yarı Finallerine Ulaşacak

Güney Afrika, Pazar günü Antigua’daki Twenty20 Dünya Kupası’nda yarı finalde yağmurla bozulan bir çatışmada Duckworth-Lewis yöntemi altında Batı Hint Adaları’nı üç küçük kapı ile sınırlandırmak için kolektif sinirlerini korudu.

Yenilmemiş Proteas, Marco Jansen’in (21’i dışarıda değil) Güney Afrika’yı 123’lük düzeltilmiş hedefine ulaştırmak için finalin ilk topundan altıyı yere indirmesiyle son dörtte İngiltere’ye 2. Grup galibi olarak katıldı.

Sol kol döndürücü Tabraiz Shamsi daha önce 3-27 almıştı, çünkü turnuva ortak ev sahipleri Batı Hint Adaları, yağmur fırtınası oyunu durdurmak için içeri girmeden önce 135-8 ile sınırlıydı.

Spinner Roston Chase (3-12), dramatik bir bitiş oluşturmak ve Batı Hint Adaları’nın üçüncü bir unvan arayışlarını canlı tutabileceğine dair bir umut ışığı vermek için Güney Afrika vuruşlarının sonlarında üç kaleyi aldı.

Güney Afrika kaptanı Aiden Markram, “Yarı finale çıkmak için nihayetinde çok fazla rahatlama var” dedi.

“Sanırım bu bizim (turnuvamızın) hikayesiydi, kendimizi zor pozisyonlara sokmak ve kancayla ya da sahtekarlıkla çizgiyi aşmak.”

Diğer iki yarı finaliste Pazartesi günü Hindistan ve Avustralya’nın St Lucia’da buluşması ve Afganistan’ın Süper Sekiz etabındaki son iki maçta St Vincent’ta Bangladeş ile karşılaşması kararlaştırılacak.

Güney Afrikalılar atışı kazandı ve tehlike adamları Shai Hope ve Nicholas Pooran’ın tahtada sadece beş turla ilk iki turda görevden alınmasıyla hızla haklı çıkarılan bir kararla ilk önce bowling oynamayı seçtiler.

Cumartesi günü sakatlık yerine Batı Hint Adaları kadrosuna getirilen Kyle Mayers, Chase ile üçüncü küçük kapı için 81’lik bir ortaklıkla vuruşları dengeledi.

Her ikisinin de bazı sıkıntılı anları oldu – Chase 11’de düşürüldü ve Mayers, gözden geçirme üzerine bir lbw çağrısından kurtuldu – Şemsi, Mayers’ın topu 35’e gitmek için derin koruma noktasında Tristan Stubbs’a düşürdüğü 12. sırada onları ayırmadan önce.

Batı Hint Adaları eşit değil

Bu, bir uyum ve başlama vuruşunda dikkat çeken son ortaklıktı, Chase (52) ve Sherfane Rutherford (0), Şemsi’nin bilek dönüşüne kurban gitti ve Andre Russell, 15’e koşmadan önce birkaç büyük altıya çarptı.

Batı Hint Adaları eşit olmadıklarını ve büyük bir bowling çabasına ihtiyaç duyduklarını biliyordu ve Russell onlara harika bir başlangıç yaptı.

Kaldırmak için vuruşların ilk teslimiyle vurdu Reeza Hendricks diğer Güney Afrika açılışını yapmadan önce bacak tarafının gerisinde kaldı, Quinton de Kock, 12 beş teslimat için geriye dönük kare bacakta yakalandı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar