Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEHemşirelik Bir Ayrıcalıktır: BAE Göçmen Hemşireleri Hayatlarını Millete Hizmet Etmeye Nasıl Adamış

Hemşirelik Bir Ayrıcalıktır: BAE Göçmen Hemşireleri Hayatlarını Millete Hizmet Etmeye Nasıl Adamış

BAE’de hemşirelerin büyük çoğunluğu, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen ve en yüksek hasta bakımı standartlarını sağlamak için çalışan gurbetçilerdir. Hemşireler her yıl modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum yıldönümünde kutlanmaktadır. Bu yılki Uluslararası Hemşireler Günü’nde, farklı geçmişlerden hemşireler Bae’ye hizmet etme deneyimlerini paylaştılar. Ayakta tedavi hemşiresi Annie Joy, Cleveland Clinic Abu Dabi’de dokuz yıldan fazla bir süre dahil olmak üzere 13 yıllık kariyerinde hemşireliğin BAE nüfusunun sağlığı ve refahı üzerindeki etkisine ilk elden tanık olduğunu belirtti. “Her gün bir hemşire olarak, rahatsızlıkları tedavi etmenin ötesine geçen, hem bireylerde hem de topluluklarda sağlıklı yaşamı ve dayanıklılığı teşvik eden bir mesleğin parçası olma ayrıcalığına sahip oldum” dedi. Annie Joy, “hemşirelik, yaşam boyu süren bir keşif ve tatmin yolculuğudur.Şefkatiniz ve bağlılığınız, hayatlara asla hayal edemeyeceğiniz şekillerde dokunma gücüne sahiptir. Bu yüzden güvenle ilerleyin, çünkü seçtiğiniz yol amaç, şefkat ve sonsuz olasılıklardan biridir.”

 

Craig Chaplin’in

Yaşamları şekillendirebilme

Capital Sağlık Tarama Merkezi’ndeki klinik operasyonlar direktörü Craig Halpin, hemşireliğin sadece bir kariyer değil, sınırsız bir fırsat yolculuğu olduğunu söyledi. “Klinik karmaşıklıklarda gezinmek veya operasyonları düzenlemek olsun, ufuklar sınırsızdır. Yine de, rol çeşitliliğinin ortasında, her hemşireyi birleştiren şey, şefkate sarsılmaz bağlılığımız, derinden ilgilenme konusundaki doğuştan gelen kapasitemiz ve hepsinden önemlisi, yaşamları şekillendirmenin derin ayrıcalığıdır. İster hemşirelik alanına adım atan bir acemi olun, ister deneyimli bir lider olun, hizmet ettiğimiz kişiler üzerinde olumlu bir etki yaratma taahhüdümüz devam ediyor “dedi.

 

Michelle Gunn’ın
2022’de Avustralya’dan Emirates’e taşınan Dr. Michelle Ann Gunn, BAE’nin sağlam bir sağlık ekosistemi oluşturma vizyonuna katkıda bulunmaya kararlı. Burjeel Holdings’in grup hemşirelik sorumlusu Dr. Gunn, ”BAE, bölgedeki sağlık standartlarını yeniden tanımlamanın ön saflarında yer alıyor ve hemşirelik bu vizyona ulaşmada ayrılmaz bir rol oynuyor” dedi. Dr Gunn, 25 yıldan fazla hemşirelik deneyimine sahiptir ve ayrıca Al Dhafra Hastanelerinde baş hemşirelik görevlisi olarak görev yapmış, ülke çapında çok sayıda sağlık tesisini ve birinci basamak kliniğini yönetmiştir. Gunn, ”Bir hemşirelik lideri olarak, bakım kalitesini yükseltmek, hemşirelik işgücünü geliştirmek ve ülkenin sağlık mükemmelliğine katkıda bulunmak için çalışmaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

Elena Bordei’nin

İş-yaşam dengesi

Cleveland Clinic Abu Dhabi’de 11 yıldan uzun süredir hemşire müdür yardımcısı Elena Bordei, profesyonel-kişisel yaşam dengesini korumanın önemine dikkat çekti. “Hastanelerde acil servisin taleplerini tatmin edici bir kişisel yaşamla dengelemek, sürekli gelişime bağlılık gerektirir. Kariyerimin 11 yılı boyunca zihinsel dayanıklılığın ve iş-yaşam dengesinin önemini ve hemşirelerin rollerimizin yoğunluğu arasında öz bakıma öncelik vermesinin ne kadar önemli olduğunu öğrendim ”dedi. Hastanedeki mesleki gelişime verilen desteğin altını çizerek şunları kaydetti: “Gelişime bütüncül bir yaklaşım sadece kariyerimizi zenginleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda hem profesyonel hem de kişisel yaşamlarımızda bir tatmin duygusu besliyor.”

 

Juvy Almazan’ın

Tatmin duygusu

Healthpoint’te ayakta tedavi departmanı ekip lideri Juvy Almazan, hemşireliğin bir özveri, fedakarlık ve başkalarına hizmet etme konusunda sarsılmaz bir bağlılık çağrısı olduğunu söyledi. “Hemşire olmak, zorluklarla, zaferlerle ve derin bağlantı anlarıyla dolu bir yolculuktur. Hastaları en karanlık saatlerinde rahatlatmaktan iyileşmenin kilometre taşlarını kutlamaya kadar her günün yeni deneyimler getirdiği bir meslektir. Bir hemşirenin hayatı, sağlık hizmetlerinin karmaşıklıklarında empati ve beceri ile gezinirken sürekli öğrenme, şefkat ve dayanıklılıktan biridir. Uzun saatlere ve duygusal taleplere rağmen, hemşire olmak, önemsediğiniz kişilerin yaşamlarında anlamlı bir fark yaratma amacı, yerine getirme ve fırsat duygusu gibi eşsiz ödüller sunuyor “dedi.

 

Juvy Almazan
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar