Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfKoepka, Pga'da Üçüncü Kez Arka Arkaya Büyük Galibiyetler İstiyor

Koepka, Pga’da Üçüncü Kez Arka Arkaya Büyük Galibiyetler İstiyor

Brooks Koepka, geçen ayki Masters’ta oyununu canlandırmak ve 106. PGA Şampiyonasında unvanını savunmak için tam zamanında en iyi formu elde etmek için alçakgönüllü bir 45. sırada yer aldı.

34 Yaşındaki Amerikalı, altıncı kariyer majör tacını gelecek hafta Valhalla’da arıyor ve geçen yıl Oak Hill’de bir majör yakalayan ilk aktif LİV Golfçü olmak için kazandı.

Koepka, “Beni ayıran en büyük şeyin, kilitlenip birçok erkeğin gidemeyeceğini düşündüğüm bir yere gitme yeteneğim olduğunu düşünüyorum” dedi.

LIV oyuncularının PGA Tour etkinliklerinden men edilmesiyle, her iki turdan da en iyilerin yarışabileceği tek yer ana dallardır ve Koepka, geçen yıl ikinci olduğu Augusta National’da geçen ay nasıl gittiğinden memnun değildi.

Koepka, “Augusta’nın utancının benim için işleri gerçekten aşırı hızlandırdığını ve gerçekten burnumu indirip biraz daha sert öğütmek zorunda kaldığını düşünüyorum” dedi.

Koepka, geçen hafta Singapur’da yılın ilk LIV şampiyonluğunu son bir PGA Şampiyonası ayarında kazandı.

Koepka, “Bazı sonuçların ve sıkı çalışmanın karşılığını aldığını görmek güzel” dedi. “Her şey dönmeye başlıyor. Bir sürü iş yaptım. İşlerin gidişatını seviyorum.

“Kazanmak her zaman yardımcı olur, ama yine de her seferinde aynı beklentilere sahibim ve bu kazanmak için. Bunlar benim beklentilerim.”

Oyununu büyük turnuvalarda yükseltmesiyle tanınan Koepka, 2017 ve 2018 ABD Açılışlarını, 2018 ve 2019 PGA Şampiyonalarını ve geçen yılki PGA Şampiyonasını kazandı.

“PGA ve ABD Açık’ta arka arkaya gittim. Umarım tekrar yapmak istersiniz, “dedi Koepka. “Şimdiye kadar yapılmış mı bilmiyorum, ama bu harika bir şey olurdu.”

Tiger Woods, PGA Şampiyonasında 1999-2000 ve 2006-2007, Masters’ta 2001-2002 ve Britanya Açık’ta 2005-2006 olmak üzere dört kez arka arkaya majör kazandı.

Walter Hagen, 1928 ve 1929’da arka arkaya ingiliz Açılışlarını kazandı ve bir maç oynama etkinliği olduğu 1924-1927 yılları arasında art arda dört PGA Şampiyonluğu rekoru kırdı.

Koepka, kursta kazanan avantajının anahtarının vuruşlarını ayarlamak olduğunu görüyor.

“Demir oyunu bunun büyük bir parçası” dedi. “Bence iyi bir forvet oyuncusuyum. Sekiz metre içimde oldukça iyiyim gibi hissediyorum. Normalde bir debriyaj vuruşu olduğunda, başardığımı hissediyorum.”

Koepka, geçen yıl Liv’in çığır açan büyük galibiyetini küçümseyerek, “Evet, Liv’in Golfüne yardımcı oldu, ancak büyük bir şampiyonada onu hazırlayan herkesi kazanmaya hazır hale getirdiniz.”

İspanya’nın beşinci sıradaki Jon Rahm, Avustralyalı Cameron Smith ve diğer Amerikalılar Bryson DeChambeau ve Dustin Johnson gibi geçmiş büyük kazananları LİV saflarında yer alan Koepka, başka bir aktif LİV oyuncusunun eve büyük donanım götürmesinin an meselesi olduğunu görüyor.

“Zamanla olacak. Çok fazla iyi oyuncu var “dedi. “Sürekli bakıyorsun, Jon, Bryson, Dustin, Cam var. Bunlar epeyce ana dal kazanacak adamlar.

“Onların içinde olduğumuz sürece, önümüzdeki dört veya beş yıl içinde insanların birkaçına sahip olma şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. Çok fazla iyi oyuncu var.”

PGA Şampiyonası alanında 16 LIV oyuncusu var, ancak LIV etkinlikleri dünya golf sıralaması puanları almamaya devam ederse gelecekteki ana dallarla ilgili endişeler var.

PGA Tour ile Liv’in mali destekçileri Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu arasında birleşme görüşmeleri devam ediyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında, Koepka’nın galibiyetinin LİV talent’in büyükler kazanabileceğini göstermesinden üç haftadan kısa bir süre sonra bir çerçeve birleşme anlaşması açıklandı, ancak müzakereler orijinal Aralık son tarihinin ötesinde beşinci aya sürüklendiğinden tartışmalı hareket nihai bir anlaşma yapmadı.

“Bak, hiçbir fikrimiz yok. PGA Tour’un hiçbir fikri yok, “dedi Koepka. “Bizim işimiz golf oynamak ve hepsi bu. Bunu yapmak için buradayız.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar