Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan: Arvind Kejriwal, Delhi Tüketim Politikası Davasında Resmen Tutuklandı

Hindistan: Arvind Kejriwal, Delhi Tüketim Politikası Davasında Resmen Tutuklandı

Hindistan’ın suç soruşturma ajansı, Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) Çarşamba günü, Tüketim politikası davasıyla ilgili olarak Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’ı mahkeme salonundan tutukladı.

CBI, Delhi Mahkemesinin Tatil Hakimi cbı’nin mahkeme salonunda onu incelemesine / sorgulamasına izin verdikten sonra ajansın resmi tutuklanmasına devam edebilmesi için Aam Aadmi Partisi (AAP) ulusal meclis üyesi Kejriwal’ı tutukladı.

Mahkeme ayrıca Cbı’dan tutuklanması için sahip oldukları materyali kayda geçirmesini istedi.

Kejriwal bugün mahkemenin dün çıkardığı üretim emrine uygun olarak tatil yargıcı Amitabh Rawat mahkemesinde üretildi.

Duruşma sırasında Kejriwal’ın karısı Sunita Kejriwal, aap’nin Rajya Sabha milletvekili Sanjay Singh ve AAP lideri Dilip Pandey mahkeme salonunda hazır bulundu.

Cbı’nin Özel Cumhuriyet Savcısı DP Singh, Kejriwal’ın avukatının başvurularını kapsamlı bir şekilde savundu ve karşı çıktı.

Avukat ayrıca, CBI tarafından sorgulanmak üzere bir başvuru kaynağı arayan bir başvuruyu ve bununla ilgili verilen emri de taşıdı.

Aam Aadmi Partisinin avukatlarından biri de X’te şunları söyledi: “Modi hükümetinin kirli hileleri, Arvind Kejriwal’ın SC tarafından serbest bırakılmasından korkuyor ve cbı’dan soruşturmaya katıldıktan neredeyse bir yıl sonra aynı konuda tutuklama yapmasını istedi. Hiçbir şeyin göstermediği şey, bjp’nin kindar zihniyetini değiştirmedi. Utanç.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar