Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Çocuk İşçiliği Nedeniyle İçki Firmasına El Koyacak

Hindistan Çocuk İşçiliği Nedeniyle İçki Firmasına El Koyacak

Hintli yetkililer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, federal çocuk hakları ajansı’nın bölgede yasadışı olarak çalışan 59 çocuğu bulmasının ardından bir Som Group içki fabrikasına el koyduklarını ve tesisin üretim lisanslarını geçici olarak askıya aldıklarını söyledi.

Polis, geçen hafta Ulusal Çocuk Haklarını Koruma Komisyonu’nun (NCPCR) fabrikada çalışan 39 erkek ve 20 kız çocuğu bulmasının ardından Som hakkında soruşturma başlattı. Ajans ayrıca kimyasallarla temastan dolayı yanık gösterdiğini söylediği çocukların ellerinin fotoğraflarını da yayınladı.

Üst düzey bir Madya Pradeş polis yetkilisi Vikas Kumar Shahwal Reuters’e verdiği demeçte, “Mühürleme sürecinde herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için polis gücünü gönderdik” dedi.

Eyalet hükümeti ayrı bir sırayla tesisin üretim lisanslarını geçici olarak askıya aldığını ve çalışma bakanlığı’ndan konuyu araştırmasını istediğini söyledi.

Som bir yorum talebine yanıt vermedi.

Bu haftanın başlarında borsaya yaptığı açıklamada, Som Distilleries and Breweries Ltd, konunun, uygun yaş kontrolleri yapmamış olabilecek yükleniciler tarafından sağlanan emeği kullanan “ortak özel limited şirketi” tarafından işletilen bir tesisle ilgili olduğunu söyledi.

Hizmetlerine son verildiğini söyleyen Som, yetkililerle işbirliği yaptığını da sözlerine ekledi. Şirketin hisseleri bu hafta% 7 düştü.

Okul otobüslerinde taşınır

NCPCR Şefi Priyank Kanoongo Çarşamba günü Reuters’e verdiği demeçte, içki fabrikasında çalışan çocukların bir kısmının okul otobüsleriyle fabrikaya taşındığını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar