Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Paneli, İlaç Düzenleyicisini Lilly'nin Obezite İlacı Mounjaro'yu Onaylamaya Çağırdı

Hindistan Paneli, İlaç Düzenleyicisini Lilly’nin Obezite İlacı Mounjaro’yu Onaylamaya Çağırdı

Hindistan hükümeti onaylı bir uzman paneli, ülkenin uyuşturucu düzenleyicisine ABD’li ilaç üreticisi Eli Lilly’nin gişe rekorları kıran bir diyabet ilacı ve çılgınca popüler bir obezite tedavisi olan Mounjaro’nun ithalatını ve satışını onaylamasını tavsiye etti.

Kimyasal olarak tirzepatid olarak bilinen Lilly’s Mounjaro ve Zepbound ve Danimarkalı rakip Novo Nordisk’in Wegovy ve Ozempic’i, tip 2 diyabetli hastalarda kan şekerini kontrol etmek için geliştirilen GLP-1 reseptör agonistleri olarak bilinen bir tedavi sınıfına aittir.

Ayrıca sindirimi yavaşlatır, hastaların kendilerini daha uzun süre tok hissetmelerine yardımcı olur ve bu da onları kilo kaybı için çılgınca popüler bir seçim haline getirir.

Konu Uzmanı Komite, “Ayrıntılı görüşmeden sonra, firmanın 4. Aşama klinik denemesini (pazarlama sonrası gözetim) yürütmesi şartına tabi olarak kronik kilo yönetimi için ” belirli dozlarda tirzepatidin ” ithalatı ve pazarlanması için izin verilmesini tavsiye etti” dedi. 19 Haziran tarihli bir bildirimde.

Komite, Hindistan’ın uyuşturucu düzenleyicisine uyuşturucu ve denemelerin onaylanması konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Bildirim ilk olarak yerel bir tıp dergisi olan Hintli Uygulayıcı tarafından bildirildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar