Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaBirleşik Krallık İşçi Partisi Kazandı Financial Times Oy Desteği

Birleşik Krallık İşçi Partisi Kazandı Financial Times Oy Desteği

İki etkili ticari yayın, Financial Times gazetesi ve The Economist dergisi, Perşembe günkü İNGİLTERE seçimlerinden önce İngiltere’nin merkez sol İşçi Partisi’ne destek ilan ederek sağ eğilimli Sunday Times ‘a katıldılar.

Haber, iktidardaki sağcı Muhafazakarları genel seçim kampanyası boyunca Keir Starmer’ın Emeğini takip eden Başbakan Rishi Sunak’a yapılan son darbeyi işaret ediyor.

“Muhafazakarların yolu tükendi. İşçi Partisi’ne yönetmesi için bir şans verilmelidir,”diyen Financial Times gazetesinin Pazartesi günkü başyazısında, Muhafazakarlar Sunak’ın iki yıldan kısa bir süre sonra başbakan olma büyüsünü sona erdirecek bir yenilgiye yöneldiler.

“Seçmenler, beş başbakanı kapsayan sık sık çalkantılı bir 14 yıllık görevden sonra Muhafazakar partinin zamanının dolduğuna karar vermiş görünüyorlar. Kesinlikle başka bir sonuç olamaz, “diye ekledi FT.

Business daily, “sabit bir siyasi bağlılığı” olmadığını vurguladı, ancak “liberal demokrasiye, serbest ticarete ve özel teşebbüse ve açık, dışa dönük bir İngiltere’ye” olan inançlarını ekledi… çoğu zaman bizi İngiltere’nin Muhafazakarlarıyla daha uyumlu hale getirdi.

Ancak bu nesil Muhafazakarlar, iş partisi olarak ününü ve hükümetin doğal partisi olma iddiasını boşa çıkardı” dedi.

FT, birbirini izleyen Muhafazakar yönetimlerin son yıllarda Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ardından mali kriz, Covıd salgını ve hızla yükselen enflasyonla yüzleşmek zorunda kaldığını kabul etti.

Hafta sonu boyunca, haftalık Sunday Times gazetesi İşçi Partisi’ni destekleyerek Muhafazakarlara verdiği geleneksel desteği tersine çevirdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar