Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Rupisi Sabit, Rbı Tutuşu Sürdürdükçe Oynaklık Beklentileri Düşüyor

Hindistan Rupisi Sabit, Rbı Tutuşu Sürdürdükçe Oynaklık Beklentileri Düşüyor

Hindistan rupisi Salı günü neredeyse düzdü ve Hindistan Merkez Bankası, yakın vadeli oynaklık beklentilerinin soğumasına da yardımcı olan keskin düşüşleri engellemeye devam ederken, yatırımcıların para biriminin büyük ölçüde yana doğru hareket etmesini bekliyordu.

Rupi, 09: 50 itibariyle ABD doları karşısında 83.4975 (Dh22.75) seviyesindeydi ve 83.5050’deki önceki kapanışından zar zor değişti.

Tüccarlar, rupinin Pazartesi günü dar bir bantta kaldığını ve muhtemelen rbı’nin para birimindeki zayıflığı sınırlayan müdahalesinin olduğunu söyledi.

Merkez bankası’nın müdahaleleri, dolar-rupi çiftinin yakın vadeli oynaklık beklentilerini düşürmeye de yardımcı oldu.

1 Aylık zımni oynaklık, Hindistan’ın 2.20 Haziran’daki ulusal seçim sonucuna kadar Mayıs ayının sonundaki 6 aylık% 3.35 zirvesinden% 4’e geriledi.

Yabancı bir bankadaki döviz tüccarı, muhtemelen RBI adına devlet bankalarından gelen dolar satış tekliflerinin oyalanmaya devam etmesiyle rupinin “83.50’nin çok altına” hareket edeceğini düşünmeyin.

Dolar endeksi 105.1 seviyesindeyken, Asya para birimlerinin çoğu, yakından izlenen ABD enflasyon verilerine ve Çarşamba günü verilecek olan Federal Rezerv politika kararına kadar geriledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar