Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan: Şiddetli Yağmur Sonrası Yeni Delhi'de 11 Ölü; Uçuş Operasyonları Etkilendi

Hindistan: Şiddetli Yağmur Sonrası Yeni Delhi’de 11 Ölü; Uçuş Operasyonları Etkilendi

Times of India, Hindistan’ın başkentinde uçuş operasyonlarının kekelediğini bildirirken, bu haftaki ani şiddetli yağmurun ölü sayısının Yeni Delhi’de batık alt geçitlerde boğulan dört vatandaş da dahil olmak üzere 11’e yükseldiğini bildirdi.

Bu ayın başlarında tarihteki en kötü sıcak dalgalarından birine katlanan Yeni Delhi, 28 Haziran’da son on yılın en büyük sağanak yağışıyla karşı karşıya kaldı ve tek bir günde yağışlar tüm ay boyunca şehrin ortalamasını aştı.

Sağanak yağmur, Delhi’nin ana havalimanının üç terminalinden birinde ölümcül bir çatı çökmesine neden oldu, uçuşları aksattı, alt geçitleri sular altında bıraktı ve şehrin bazı bölgelerinde büyük trafik sıkışıklığına, elektrik ve su kesintilerine yol açtı.

Uçuş izleme platformu Flightaware’in verilerine göre, son 24 saat içinde Yeni Delhi’nin ana havaalanından yaklaşık 60 uçuş iptal edildi.

Bir havaalanı yetkilisi, Pazar günü operasyonların büyük ölçüde normal olduğunu ve etkilenen terminalden yapılan uçuşların çoğunun diğer ikisine yönlendirildiğini, ancak gün içinde olası uçuş iptallerini dışlamadığını söyledi.

Delhi havaalanı, ülkenin en büyük ve en işlek havaalanlarından biridir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar