Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Milyonlar Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi, En Son Teknoloji Kullanılarak Kaçakçılık Girişimi...

Dubai: Milyonlar Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi, En Son Teknoloji Kullanılarak Kaçakçılık Girişimi Engellendi

Ülkeyi yasadışı uyuşturucu belasından uzak tutmak için Dubai Gümrükleri, denetim süresini 6 saatten sadece 5 dakikaya indiren insansız hava araçları ve diğer en son teknolojileri kullanarak kara, deniz ve hava sınırlarında 1.273 el koyma ilan etti.

Pazar günü, otorite ele geçirilen uyuşturucular arasında tramadol tabletleri, Captagon, afyon, eroin, kenevir tohumu, esrar, kısıtlı narkotik ilaçlar ve diğerleri olduğunu söyledi.

Deniz Gümrük İdaresi Müdür vekili Rashid Al-Dhabbah Al-Suwaidi, geçen yıl boyunca toplam el koyma raporlarının 1.273 uyuşturucu ele geçirmesi de dahil olmak üzere 3.735 olduğunu söyledi.

Dubai Gümrüğündeki istihbarat operasyonları kıdemli müdürü Muhammed Abdullah El-Suwaidi, bir Asya ülkesinin bir kargo gemisinin içine gizlenmiş yaklaşık 310 milyon dolar değerinde 700 kilograma kadar ‘Metamfetamin’ tozunu ele geçirmesine de yardım ettiklerini söyledi. Kargo gemisi ve narkotik ele geçirildi ve bu el koyma, bu ülkede şimdiye kadar yapılmış en büyük ikinci uyuşturucu müsaderesi olarak duruyor.

Dubai Gümrükleri Teknik Destek Departmanı Müdürü Adel Al Suwaidi, tüm şüpheli sevkiyatları önceden tespit etmeye yardımcı olmak için Akıllı Risk Motorunun temsil ettiği “erken uyarı” teknolojisinden başlayarak tüm kaçakçılık girişimlerini caydırmak için entegre bir dizi prosedür ve teknolojiyi benimsediklerini söyledi. manuel muayene, X-ışını taraması veya sniffer dogs K9 gibi muayene yöntemleri uygulanır.

“Dubai Gümrükleri, Jebel Ali ve Tecom Gümrük Merkezi’ni, X-ışını taraması yoluyla ağır ve hafif araçları, ekipmanları ve yatları incelemek için dünyada türünün ilk örneği gelişmiş bir sistemle donattı. Bu sistem, merkezin denetim operasyonlarını ikiye katlamasına ve prosedürleri hızlandırmasına, iş ve ticaretin sorunsuz akışını desteklemesine ve Jebel Ali Limanı’nın Orta Doğu’nun en büyük limanı ve dünyanın en önemli limanlarından biri olarak konumunu güçlendirmesine olanak tanır. cihaz, denetim süresini yaklaşık 6 saatten manuel olarak yalnızca 6 saate kadar kısaltır. 5 dakika” dedi.

Siyaj Sistemi

Siyaj, Dubai’deki gümrük limanlarını izlemek için akıllı ve entegre bir güvenlik sistemidir. Sistem, yapay zeka, dürbün tekniği, dronlar, çevre dostu elektrikli arabalar ve kaçak ve tehlikeli maddeleri tespit etmek için benzersiz cihazlar gibi çeşitli modern teknolojilere dayanmaktadır.

Günün her saati çalışan hızlı müdahale ekiplerine, dronlara ve Gümrük kampüsündeki hedefleme ve saha inceleme operasyonlarını destekleyen K9 köpek birimi bölümüne dayanmaktadır. Gelişmiş teknolojik sistemler, periyodik olarak güncellenen merkezi bir veri tabanı, muayene ve muayene cihazları, gümrük kampüsünün tüm bölümlerini kapsayan yüksek kaliteli kameralar, analiz ve şüphe için malların hareketini kontrol etmek için sensörler ve radarlar gibi çeşitli bağlı birimlere dayanmaktadır. ve gelişmiş sistemlerle donatılmış bir tekne gemilerin limanlara girişini, geminin taşıyabileceği riskleri bildirmek için önleyici bir eylem olarak izleyebilme.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar