Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Yüksek Mahkemesi, 8 Temmuz'da Neet-Ug Sınavında Usulsüzlük İddiasıyla İtirazları Dinleyecek

Hindistan Yüksek Mahkemesi, 8 Temmuz’da Neet-Ug Sınavında Usulsüzlük İddiasıyla İtirazları Dinleyecek

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin 8 Temmuz’da, 5 Mayıs’ta yapılan Ulusal Uygunluk-cum-Giriş Testi-Lisans (NEET-UG) 2024 sınavında kağıt sızıntısı ve usulsüzlük iddiasıyla bir dizi itirazda bulunması planlanıyor.

Üst mahkemenin web sitesine yüklenen 8 Temmuz tarihli dava listesine göre, itirazlar Baş Yargıç DY Chandrachud ve Yargıçlar JB Pardiwala ve Manoj Misra’nın bir kürsüsünde listeleniyor.

Apex mahkemesi daha önce Ulusal Test Ajansı’ndan (NTA), kağıt sızıntısı iddiaları üzerine yeni NEET-UG, 2024 sınavı talep eden itirazlar üzerine yanıt istemişti ve sınavın “kutsallığının” etkilendiğini ve test ajansından yanıt alması gerektiğini söyledi.

Apex mahkemesi, NTA’YA, NEET-UG, 2024 sınavının yürütülmesinde herhangi bir ihmal olması durumunda, bunun kapsamlı bir şekilde ele alınması gerektiğini söylemişti.

Merkez ve NTA, 13 Haziran’da apex mahkemesine 1.563 adaya verilen ödemesiz notları iptal ettiklerini ve adaylara 23 Haziran’da yeniden sınava girme veya zaman kaybından dolayı verilen telafi notlarından vazgeçme seçeneği verildiğini söylemişti. 23 Haziran’da yedi merkezde yapılan yeniden sınava toplam 813 öğrenci katıldı.

NEET-UG 2024, 5 Mayıs’ta 4.750 merkezde yapıldı ve yaklaşık 24 yüz bin aday sınava girdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar