Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeHindistan'da Denizaşırı Gelirlerde Çifte Vergilendirme Nasıl Önlenir

Hindistan’da Denizaşırı Gelirlerde Çifte Vergilendirme Nasıl Önlenir

Soru: Hindistan’a dönmeyi planlıyorum ancak stopajın olduğu ülkelerde yabancı gelir elde etmeye devam edeceğim. Yabancı vergi kredisi almaya hak kazanacağım söylendi. Lütfen bu konuya biraz ışık tutabilir misin?

CEVAP: Yabancı Vergi Kredisi, bir ülkede kazanılan ancak hem doğduğu ülkede hem de geliri alan kişinin ikamet ettiği ülkede vergilendirilen gelirden kaynaklanan çifte vergilendirmeyi önlemek için birkaç ülke tarafından kullanılan bir mekanizmadır. Hindistan’daki bir vergi danışmanının hizmetlerinden yararlanmanız sizin için en iyisi olacaktır, çünkü vergi kredisini talep ederken çeşitli komplikasyonlar söz konusudur. Beyannamede gösterilen vergilendirilebilir gelir için vergi yıllarındaki farklılıklar ve iki ülke arasındaki vergi ödemelerinin tarihi, ftc’nin hesaplanmasına etki edecektir.

Bu, Hindistan’ın mali yılı, yani 1 Nisan – 31 Mart’ı vergi amaçlı takip etmesi, bazı yabancı ülkelerin ise takvim yılını vergi amaçlı takip etmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, ftc’yi talep etmek için, aynı gelirin iki kez vergilendirilmemesini sağlamak için vergi danışmanınız tarafından hesaplamalar yapılması gerekecektir. Ayrıca, bazı çifte vergiden kaçınma anlaşmaları, talep edilebilecek FTC miktarına ilişkin sınırlar belirler ve bu nedenle vergi kredisinin her gelir kaynağı için ayrı ayrı hesaplanması gerekebilir. Yabancı gelir vergisi beyannamelerinin verilmesini ve ödenen yabancı vergilerin kanıtlanmasını içerecek olan FTC talebini desteklemek için uygun belgeler esastır. Doğru kayıtların tutulması, bir veya her iki ülkedeki vergi makamları tarafından yapılan sorgularda doğru yanıtın verilmesini kolaylaştıracaktır.

Soru: Hindistan önemli miktarda güneş paneli ve elektrikli araç üretirken, pil üretimi için gerekli olan yeterli miktarda hammaddeyi alabilecek mi yoksa yükselen fiyatlarla tamamen ithalata mı bağımlı olacak?

CEVAP: Hindistan, kendine bağımlı olmak ve kritik hammadde ithalatına olan bağımlılığını azaltmak için, Hint Okyanusu’nun iki bölgesini keşfetme lisansı için Birleşmiş Milletler’in Uluslararası Deniz Tabanı Otoritesine başvurdu. mineraller açısından zengin kobalt ve manganez için kritik olan elektrikli araçlar ve güneş panelleri için pil üretimi. Hindistan şu anda Hint Okyanusu’nda, orta Hint Okyanusu’ndaki polimetalik nodüllerin 6 kilometre derinlikte keşfedilmesine izin veren iki bölgeyi keşfetme lisansına sahiptir. Hindistan ayrıca polimetalik sülfürleri keşfetme lisansına da sahiptir.

Soru: Daha yüksek çalışmalara giden küçük kardeşim blockchain teknolojisinde uzmanlık kazanmak istiyor. Bu konuda uzmanlaşmanın geleceğinin ne olduğunu ve ödüllendirici bir kariyeri dört gözle bekleyip bekleyemeyeceğini merak ediyorum.

CEVAP: Blockchain teknolojisi kesinlikle potansiyele sahiptir çünkü sadece bir veri tabanı olarak rolünü aşmakla kalmaz, aynı zamanda dünya çapında çeşitli endüstriler üzerinde kritik etki yaratacak devrim niteliğinde bir teknolojiyi temsil eder. Değişmezlik, ademi merkeziyetçilik ve güvenliğin temel ilkeleri onu inovasyon için bir platform haline getirir. Kriptografi ve dağıtılmış defter teknolojisini kullanan blockchain, güvenilir bir dijital ekosistemin temelini oluşturacak şeffaf, güvenli ve gerçek zamanlı işlem takibi sağlar. Web 3.0’a geçiş, blockchain teknolojisi tarafından yönlendirilen internet dinamiklerinde bir paradigma değişikliğine işaret edecektir. Web 3.0, yeni bir ademi merkeziyetçilik ve eşler arası etkileşimler çağının habercisi olacak. Finansal kurumlar ve düzenleyici kurumlar blockchain teknolojisini giderek daha fazla benimsiyor. Kripto varlıklarının ötesinde, blockchain teknolojisi tedarik zinciri ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörler üzerinde etki yaratacaktır. Bu nedenle, kardeşinizin blockchain teknolojisinde uzmanlaşarak ona yenilik ve büyüme fırsatları sunması için muazzam bir potansiyel var.

HP Ranina, Hindistan’ın kurumlar ve vergi kanunları konusunda uzmanlaşmış, pratik bir avukattır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar