Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Üniversiteleri Artık Yılda İki Kez Kabul Yapacak

Hindistan Üniversiteleri Artık Yılda İki Kez Kabul Yapacak

Üniversite Hibeleri Komisyonu (UGC) Başkanı Jagadeesh Kumar’a göre, Hindistan’daki üniversiteler ve yüksek öğretim kurumları artık yurtdışındaki üniversitelerin izlediği kabul sürecine benzer şekilde yılda iki kez öğrenci kabul edebiliyor.

İki kabul döngüsü, 2024-25 akademik oturumundan itibaren Temmuz-Ağustos ve Ocak-Şubat olacaktır.

“Hindistan üniversiteleri yılda iki kez kabul sunabilirse, birçok öğrenciye fayda sağlayacaktır. Yönetim kurulu sonuçlarının, sağlık sorunlarının veya kişisel nedenlerin açıklanmasındaki gecikme nedeniyle Temmuz / Ağustos oturumunda bir üniversiteye kabulü kaçıranlar gibi. UGC Başkanı Kumar Salı günü yaptığı açıklamada, iki yılda bir üniversiteye kabul, mevcut döngüde kabul edilmeyi kaçırırlarsa kabul edilmek için tam bir yıl beklemek zorunda olmadıkları için öğrencilerin motivasyonlarını korumalarına yardımcı olacak “dedi.

Şu anda, UGC Düzenlemeleri, Yüksek Öğretim Kurumlarının (HEI’LER) Temmuz / Ağustos aylarında başlayan bir yılda bir akademik oturumda öğrenci kabul etmelerine izin vermektedir. Bir ‘Akademik oturum’ Temmuz / Ağustos aylarında başlayan on iki aydır.

Bu nedenle Hintli heı’ler, Temmuz-Ağustos aylarında başlayan ve Mayıs-Haziran aylarında sona eren akademik oturumu takip eder.

UGC, 25 Temmuz 2023’te düzenlenen 571. komisyonunda, bir akademik yıl boyunca Ocak ve Temmuz aylarında Açık ve Uzaktan Eğitim (ODL) ve Çevrimiçi modlar kapsamında iki yılda bir kabullere izin vermeye karar vermişti.

UGC DEB portalında HEI’LER tarafından sağlanan bilgilere göre, Temmuz 2022’de toplam 19.73.056 öğrenciye ek olarak, Ocak 2023’te ODL ve çevrimiçi programlara 4.28.854 öğrenci daha katıldı.

Öğrencilerin odl’ye ve iki yılda bir kabulde çevrimiçi programlara olan muazzam tepkisi ve ilgisi göz önüne alındığında, bu yıl 15 Mayıs’ta düzenlenen toplantısında UGC, düzenli modda programlar sunan Yüksek Öğretim Kurumlarının yılda iki kez öğrenci kabul etmesine izin vermek için bir politika kararı aldı. , Ocak / Şubat veya Temmuz aylarında /UGC başkanı, önümüzdeki akademik yıldan Ağustos ayında söyledi.

Gerekli altyapıya ve öğretim fakültesine sahip olan kurumlar, iki yılda bir öğrenci kabul etme fırsatından yararlanabilirler.

İki yılda bir kabul sunmak HEI’LER için zorunlu değildir; UGC’NİN öğrenci alımını artırmak ve gelişmekte olan alanlarda yeni programlar sunmak isteyen heı’lere sağladığı esnekliktir. Öğrencileri yılda iki kez kabul edebilmek için, HEI’LERİN kurumsal düzenlemelerinde uygun değişiklikler yapmaları gerekir.

UGC Başkanı Kumar, “İki yılda bir yapılan kabullerle, Endüstriler kampüs işe alımlarını yılda iki kez yapabilir ve mezunlar için istihdam fırsatlarını iyileştirebilir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar