Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeHindujalar Beraat Etti; Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya Değil

Hindujalar Beraat Etti; Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya Değil

En zengin İngiliz ailesinin sözcüsünden yapılan açıklamaya göre, Hinduja ailesinin dört İsviçre vatandaşı üyesi, İsviçre’deki yasal işlemlerin ardından tüm insan kaçakçılığı suçlamalarından beraat etti.

Sözcü, mahkemenin Prakash Hinduja, karısı Kamal, oğulları Ajay ve gelini Namrata’ya Cenevre’deki malikanelerinde Hintli personeli sömürdükleri için hapis cezası verdiğine dair haberleri reddeden sözcü, “herhangi bir hapis cezasına maruz kalmadılar, mahkumiyet, cümle veya gözaltı.”

“Suçlamaların en ciddisi olan insan kaçakçılığı dün mahkeme tarafından tamamen reddedildi. Davanın artık hiçbir şikayetçi kalmadığı ve mahkemede anlamadıkları ifadeleri imzalamaya yönlendirildiklerini beyan ettikleri belirtilebilir. Bu tür işlemleri ne amaçlamış ne de başlatmışlardı. İngiltere’deki en zengin aileyi temsil eden sözcü, dört Hinduja aile üyesinin kendilerine “saygı, haysiyet ve aile gibi” davrandığını da ifade ettiler.

Cenevre’deki savcılar, dört üyeye karşı sömürü, insan kaçakçılığı ve İsviçre’nin iş yasalarının ihlali de dahil olmak üzere yasadışı faaliyet iddialarıyla ilgili bir dava açmıştı. Aile üyeleri, işçilerin pasaportlarına el koymak, villadan ayrılmalarını engellemek ve diğer suçlamaların yanı sıra asgari ücret karşılığında aşırı uzun saatler çalışmaya zorlamakla suçlandı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar