Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Bu Dewa Tarife Hesaplayıcısı ile Faturalarınız için Önceden Bütçe Ayırın

Dubai: Bu Dewa Tarife Hesaplayıcısı ile Faturalarınız için Önceden Bütçe Ayırın

Her ay kamu hizmetleri için ne kadar para ayıracağınızdan emin değil misiniz? Faturaları tahmin edememe konusunda endişeli misiniz? Dubai Elektrik ve Su İdaresi’nin (Dewa) tarife hesaplayıcısı, tüketiminize ve tarife türünüze bağlı olarak elektrik ve su maliyetinizi tahmin etmenizi sağlar.

Bu hizmete resmi web sitesi veya akıllı uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz. İşte hesap makinesine nasıl erişeceğiniz, tüketim ölçümlerinin ne anlama geldiği ve tüketim seviyelerinizi Dewa ile nasıl doğrulayacağınız hakkında bir kılavuz.

Hesaplama adımları:

Kullanımımı nasıl hesaplarım?

Su tüketiminiz emperyal galon (IG) ve elektrik tüketiminiz kilovat saat (kWh) cinsinden ölçülmelidir.

Bir ingiliz galonu yaklaşık 4,5 litreye (l) eşittir ve banyo, içme, yemek pişirme, yıkama vb. Su gerektiren günlük aktivitelerinizde kullanılan miktarın yaklaşık bir miktarını ekleyerek tüketiminizin bir tahminini hesaplayabilirsiniz

Kilovat saat, bir saat boyunca çalışan 1 kilovatın (1000 watt) kullandığı enerjidir. Yani 2 saat çalışan 500 watt’lık bir cihazınız varsa, bu 1 kwh’ye eşit olacaktır.

Cihazlarınızın watt değerini ve çalıştıkları yaklaşık süreyi bilerek kwh’yi hesaplayabilirsiniz.

Elektrik faturalarımın tüketimimden daha yüksek olduğunu hissedersem ne olur?

Tek başına doğrulama yaparken veya Dewa temsilcisiyle bir arama planlarken hizmet ücretsizdir. Yerinde bir ziyaret planlamak isterseniz, sayaç arızalı değilse, sayaç türüne bağlı olarak Dh30 veya Dh75 servis ücreti alınacaktır.

Su sayacının doğruluğunun doğrulanması gerekiyorsa, bir DEWA laboratuvarında test edilebilir ve resmi web sitesine göre hizmetin sürekliliği için yeni bir sayaç kurulacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar