Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHintli Öğrenci 2 Mayıs'tan beri Chicago'da Kayıp

Hintli Öğrenci 2 Mayıs’tan beri Chicago’da Kayıp

Hintli bir öğrencinin 2 Mayıs’tan beri Chicago’da kayıp olduğu bildirildi.

Chicago’daki Hindistan Başkonsolosluğu, Rupesh Chandra Chintakindi ile temas kurmak / yeniden kurmak için polis ve Hindistan diasporası ile temas halinde olduğunu söyledi.

Chicago’daki Hindistan Başkonsolosluğu, X’teki bir gönderide, “Konsolosluk, Hintli öğrenci Rupesh Chandra Chintakindi’nin 2 Mayıs’tan beri iletişimsiz olduğunu öğrenmekten büyük endişe duyuyor. Konsolosluk, Rupesh ile temas kurmayı / yeniden kurmayı umarak polis ve Hindistan diasporası ile temas halinde.”

Chicago polisi yaptığı açıklamada, insanları Rupesh Chintakindi’yi bulurlarsa polise bilgi vermeye çağırdı. Açıklamaya göre, N Sheridan Yolunun 4300 bloğunda kayıptı.

New York’taki Hindistan Başkonsolosluğu, Nisan ayının başlarında, bu yılın Mart ayından bu yana kayıp olan Hintli bir öğrencinin ABD’nin Ohio eyaletinde ölü bulunduğunu söyledi.

New York’taki Hindistan Başkonsolosluğu, Muhammed Abdul Arfath’ın ölümünü öğrenmenin “acı çektiğini” ve ölümüyle ilgili kapsamlı bir soruşturma yapılmasını sağlamak için yerel yetkililerle temas halinde olduğunu söyledi.

“Arama operasyonu devam eden Bay Muhammed Abdul Arfath’ın Cleveland, Ohio’da ölü bulunduğunu öğrenince acı çekti. Bay Muhammed Arfath’ın ailesine en derin başsağlığı diliyoruz “, New York’taki Hindistan Başkonsolosluğu, X.

Haydarabad’lı Arafat, Mayıs 2023’te Cleveland Üniversitesi’nden BT alanında yüksek lisans derecesi için ABD’ye gitti, ancak bu yıl 7 Mart’tan beri kayıptı. Babası Mohd Saleem, on gün sonra Arafat’ın kaçırıldığını iddia eden kimliği belirsiz bir kişiden telefon aldıklarını ve serbest bırakılması için 1200 ABD Doları fidye talep ettiklerini söyledi.

Son zamanlarda, Hindistan topluluğu bu tür trajedilerde bir artış gördü. Nisan ayında Cleveland, Ohio’da Hintli bir öğrenci olan Uma Satya Sai Gadde öldü ve bir polis soruşturması sürüyor.

Bu Şubat ayının başlarında, Hintli bir öğrenci Chicago’da acımasız bir saldırıyla karşı karşıya kaldı. Saldırının ardından Şikago’daki Hindistan Konsolosluğu, kurban Syed Mazahir Ali ve Hindistan’daki karısıyla temas halinde olduğunu belirtti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar