Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolHırvatistan Bunu Avroya Doğru Yapamıyor Gibi Görünüyor

Hırvatistan Bunu Avroya Doğru Yapamıyor Gibi Görünüyor

Hırvat taraftarlar son yıllarda başarı için şımartıldılar, ancak Avrupa Şampiyonasında ortaya çıkan tarafın Dünya Kupası başarılarına herhangi bir benzerlik gösterip göstermediğini merak ettikleri için affedilebilirler.

Euro 2024 umutları, Çarşamba günü Arnavutluk’a karşı önemli anlarda kapandıkları ve rakiplerini 2-2 berabere kılıçtan geçiremedikleri uykulu bir gösteriden sonra bir iplikle asılı kaldı.

İkinci yarıda kısa bir süre, 2018’de Dünya Kupası finaline ve dört yıl sonraki yarı finallere ulaşan takımlarla aynı tarz ve itiş gücüyle oynadılar.

Ancak, ilk yarının tamamı ve saniyenin son 10 dakikası boyunca, Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finalleri hiç geçmemiş olan ve önceki iki baskıda son 16’ya düşen Hırvatistan’a benziyorlardı.

B Grubu açılışında İspanya’nın 3-0 mağlup olmasının ardından Hırvatistan’ın hızlı bir başlangıca ihtiyacı vardı. Bunun yerine tam tersini yaptılar, 11 dakika sonra Kazım Laci içeri girip Hırvatistan kalecisi Dominik Livakoviç’in dışarıda tutması gereken bir kafa vuruşunu eve baktığında geride kaldılar.

Ardından gelen, ölüm uğruna geçme sanatının uyuklayan bir gösterisiydi. Takımları ölüme teslim etmek başarılı bir strateji olsaydı, Hırvatistan futbolun en ölümcül cellatları olurdu. Ancak ilk yarıda% 60’ın üzerinde topa sahip olmak onları hiçbir yere götürmedi.

Euro 2008 finalinden bu yana 136 rekabetçi maçta bunu yapan ilk takım olan İspanya’dan daha fazla topa sahip olduklarında açılışlarında da benzer bir hikayeydi, ancak 3-0 kaybetti.

Savaşa girmek için yüksek bir yer seçen bir ortaçağ ordusu gibi Arnavutluk da, Hırvatistan’ın kendilerine zarar vermeyeceği bilgisiyle son üçüncüyü toparlamak için sahaya toprak vermekten mutluluk duyuyordu.

Ancak bu strateji, Hırvatistan’ın aradaki yedekleri Luka Suciç ve Mario Pasaliç’i getirmesi ve rakiplerine saldırırken neredeyse tanınmaz görünmesinin ardından ikinci yarıda dağıldı.

73. dakikada Andrej Kramariç’in Elseid Hysaj’ın bacaklarından alt köşeye şutunda eşitliği sağladılar ve Arnavutluklu Klaus Gjasula topun kendisinden kendi kalesine sıçradığını görünce öne geçtiler.

Hırvatistan’ın bıçağı bükmesi ya da en azından dükkanı kapatması için işaret bu olmalıydı. Bunun yerine gevşemiş ve Arnavutları maça geri davet ediyor gibiydiler.

Arnavutluk seviye atladığında durma zamanının derinliklerindeydi ve Gjasula daha önceki hedefini telafi etmek için finişini sert ve alçak bir şekilde fileye delerdi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar