Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHunter Biden, Silah Almak için Uyuşturucu Kullanımı Hakkında Yalan Söylemekten Suçlu Bulundu

Hunter Biden, Silah Almak için Uyuşturucu Kullanımı Hakkında Yalan Söylemekten Suçlu Bulundu

Başkan Joe Biden’in oğlu Hunter Biden, Salı günü bir jüri tarafından yasadışı bir şekilde silah satın almak için uyuşturucu kullanımı hakkında yalan söylemekten mahkum edildi, Demokratların Donald Trump’ın kendisine karşı silahlandırılmış bir adalet sistemi iddiasına karşı koyabileceği bir karar.

Bir jüri Wilmington, Delaware, federal mahkeme kararı verdi ve Hunter Biden’ı oturan bir ABD başkanının bir suçtan mahkum edilen ilk çocuğu yaptı.

Her sayımda 12 üyeli jürinin kararı oybirliğiyle alınmalıdır.

Duruşma, Kasım ayında bir suçtan suçlu bulunan ilk eski ABD başkanı Trump ve Demokrat Joe Biden’e Cumhuriyetçi meydan okuyan Trump’ın 30 Mayıs’ta mahkum edilmesinin ardından gerçekleşti. 5 seçim.

Bir seks skandalını örtbas etmek için iş kayıtlarını tahrif etmekten 34 ağır suçtan mahkum olan Trump, Demokratları Joe Biden ile rövanş maçında iktidarı yeniden kazanmasını önlemek için bu davayı ve diğer üç cezai kovuşturmayı takip etmekle suçluyor.

Kongre Demokratları, Hunter Biden savcılığı da dahil olmak üzere davalara, Joe Biden’ın adalet sistemini siyasi veya kişisel amaçlar için kullanmadığının kanıtı olarak işaret ederek, geçen hafta oğlunu suçlu bulunursa affetmeyeceğini söyledi.

Hunter Biden davası, Trump tarafından atanan ABD Adalet Bakanlığı Özel Danışmanı David Weiss tarafından getirildi.

Weiss ayrıca Hunter Biden’ı Kaliforniya’da üç ağır suç ve altı kabahat vergisi suçuyla suçladı ve 2016 ile 2019 yılları arasında uyuşturucuya, eskortlara, egzotik arabalara ve diğer yüksek biletli eşyalara milyonlarca dolar harcarken 1,4 milyon dolar vergi ödemediğini iddia etti.

Hunter Biden bu suçlamaları kabul etmedi. Eylül ayında bir duruşma planlanıyor. Los Angeles’ta 5.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar