Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Güney Afrika Saha Bulmacasını Çözmek için Agresif Zihniyetten Kurtuldu

T20 Dünya Kupası: Güney Afrika Saha Bulmacasını Çözmek için Agresif Zihniyetten Kurtuldu

Güney Afrika, geleneksel olarak formatla ilişkilendirilen agresif vuruş yaklaşımını geri çevirerek T20 Dünya Kupası ortak ev sahipliğinde Amerika Birleşik Devletleri tarafından sunulan zorlu sahaları müzakere etmenin bir yolunu bulmuş görünüyor.

ABD ve Batı Hint Adaları’ndaki 20 takımlı gösteri şu ana kadar düşük puanlı bir yarışma oldu, yalnızca Avustralya 200işaretini bir kez aşmayı başardı ve yöneten Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) New York’taki düşme sahasının standartlara uymadığını kabul etti.

Büyük puanların olmaması, franchise’ların rutin olarak 200 markayı kırdığı ve Sunrisers Haydarabad’ın 15 Nisan’da Royal Challengers Bengaluru’ya karşı şaşırtıcı bir 287-3’lük skor yayınladığı son Hindistan Premier Ligi ile tam bir tezat oluşturuyor.

Güney Afrika, Pazartesi günü D Grubu geriliminde Bangladeş’e karşı dört kez kazanılan galibiyetin ardından turnuvanın Süper Sekiz etabında etkili bir şekilde yer aldı.

Yarasayı seçtiler, 113-6’ya topalladılar ve art arda üçüncü zaferlerini kaydetmek için Bangladeş’i 109-7 ile sınırladılar.

Güney Afrika, Heinrich Klaasen (46) ve David Miller (29) 79’luk bir kürsüde birleşmeden önce 23-4’te sarsılıyordu.

Maçın oyuncusu Klaasen, Nassau County Uluslararası Kriket Stadyumu’nda gazetecilere verdiği demeçte, “Zihniyetimiz T20 kriketine bile yakın değil” dedi.

“Sadece içeri girip topa vurmanın bir yolunu bulmak istiyorsun.”

Turnuvanın en çok beklenen maçı bile düşük skorlu bir ilişki olduğunu kanıtladı, Hindistan 119 için görevden alındı, ancak yine de Pazar günkü New York’taki gişe rekorları kıran Pakistan’ı yenmeyi başardı.

Klaasen, “Orada öylece durup parkın her tarafına şaplak atamazsın” dedi.

“Ben ve David ortada az çok bir günlük bir zihniyetimiz vardı ve bu işe yarıyor gibiydi.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar