Çarşamba, Temmuz 3, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaİngiliz Bebek Katili Letby, Yeniden Yargılanırken Başka Bir Cinayete Teşebbüsten Mahkum Edildi

İngiliz Bebek Katili Letby, Yeniden Yargılanırken Başka Bir Cinayete Teşebbüsten Mahkum Edildi

Salı günü bir İNGİLTERE jürisi, çocuk seri katili Lucy Letby’yi çalıştığı hastanenin yeni doğum ünitesinde başka bir kız çocuğu öldürmeye teşebbüsten mahkum etti.

Bu, farklı bir jürinin eski hemşireyi yedi yeni doğan bebeği öldürmekten ve altı kişiyi öldürmeye teşebbüsten mahkum etmesinden yaklaşık bir yıl sonra geldi ve onu İngiltere’nin modern tarihteki en üretken çocuğu seri katil yaptı.

34 Yaşındaki Letby, 2016 yılında İngiltere’nin kuzeybatısındaki Kontes Chester Hastanesi’nde mahkemede Çocuk K olarak anılan bir kız çocuğunu öldürmeye teşebbüsten Manchester Kraliyet Mahkemesi’nde yeniden yargılanmıştı.

Geçen yılki ilk duruşmasındaki jüri üyeleri bu suçlamayla ilgili bir karara varamadılar.

Ancak davayı tekrar dinleyen jürinin bu kez oybirliğiyle suçlu kararına varması üç saatten biraz fazla sürdü.

Halihazırda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve bu yılın başlarında temyiz başvurusunu reddeden Letby, en son suçtan Cuma günü mahkum edilecek.

Yeniden yargılama sırasında jüri üyeleri, eski hemşirenin, Çocuk K’nın solunum tüpünü yerinden oynatırken kıdemli bir danışman tarafından “neredeyse suçüstü yakalandığını” duydu.

Savcılık, danışman çocuk doktorunun ünitenin yoğun bakım kreşine nasıl girdiğini ve bebeğin kan oksijen seviyeleri düştüğünde Letby’nin kuluçka makinesinin yanında “hiçbir şey yapmadan” durduğunu nasıl gördüğünü ayrıntılarıyla anlattı.

Jüriye ayrıca Letby’nin geçen Ağustos ayında yedi bebeği öldürmekten ve 2015 ile 2016 yılları arasında altı kişiyi daha öldürmeye teşebbüsten mahkumiyetinden bahsedildi.

Raporlama kısıtlamaları, davalarda hayatta kalan ve ölen çocukların kimliklerinin yayınlanmasını engellemektedir.

Geçen ay tanık kutusunda görünen Letby, K Çocuğunu öldürmeye veya ona zarar vermeye teşebbüs etmeyi veya bakımındaki herhangi bir bebeğe zarar vermeyi veya ona zarar vermeyi planladığını reddetti.

Çocuk K, son derece erken doğduğu için aynı gün uzman bir hastaneye nakledildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar