Çarşamba, Temmuz 3, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubai Merkezli Bhullar, Olimpiyata Gelecek Ay Paris'te Başlayacak

Dubai Merkezli Bhullar, Olimpiyata Gelecek Ay Paris’te Başlayacak

Dubai merkezli Gaganjeet Bhullar, 1-4 Ağustos 2024 tarihleri arasında Paris’teki Shubhankar Sharma ile birlikte dört yıllık spor müsabakasında Hindistan’ı temsil ettiğinde Olimpiyat Oyunlarına ilk çıkışını yapmayı dört gözle bekliyor.

Golfe iki aydan kısa bir süre kala Khaleej Times, kısa süre önce Paris’teki Le Golf National’da birkaç tur oynamak için programından ayrılan Bhullar’ı yakaladı.

Dubai Altın Vize Sahibi, Hindistan’ı Eisenhower Kupası’nda (2006) amatör olarak temsil etti ve Asya’yı hem Kraliyet Kupası’nda (2010) hem de Avrasya Kupası’nda (2014) ve Hindistan için Dünya Golf Kupası’nda (2013 ve 2018) temsil etti..

2013 yılında Resmi Dünya Golf Sıralamasında (OWGR) 85. sırada yer aldı, şu anda 272. sırada ve dünya çapında 25 profesyonel galibiyete sahip.

36 yaşındaki Bhullar, Khaleej Times’a verdiği demeçte, ”Bu haftaki Fas’taki Asya Turundaki Uluslararası Seri etkinliğinden önce, programımda Paris’i ziyaret etmek ve yaklaşan Olimpiyatların golf sahası olan Albatros Sahasında birkaç tur oynamak için zaman buldum” dedi. “Yıllar boyunca golf sahasını birkaç kez oynadım – özellikle DP Dünya Turu’nda oynadığımda. Golf sahası şu anda iyi oynuyor. Yeşiller oynadığımda o kadar hızlı değildi – ama Olimpiyatlar için onları daha hızlı yapacaklarından eminim.

“Ayrıca, sert çok şiddetli değildi – ama yine de Ağustos etkinliği için son hazırlıklarda bunun büyümesine izin vermek için zaman var.”

Le Golf National, 1990 yılında kuruldu ve 1999 ve 2001 hariç, 1991’den beri her Fransa Açık’ın yanı sıra 2018 Ryder Kupası’na ev sahipliği yaptı.

Golf sahası ayrıca 3,25 milyon dolarlık ödül fonu ile 10-13 Ekim 2024 FedEx Open de France’a ev sahipliği yapacak.

Hindistan, geçtiğimiz hafta İtalya’da beşinci sırada bitirmesinin ardından DP Dünya Turu’nda şu anda owgr’de 204. ve Dubai’ye sezon boyu süren Yarışta 60. sırada yer alan Bhullar ve 27 yaşındaki Sharma tarafından temsil edilecek.

Sharma, 2018’de DP Dünya Turu’nda Sir Henry Cotton Yılın Çaylağı Ödülünü ve aynı yıl Asya Turu Liyakat Nişanı’nı kazandı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar