Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaİngiltere Reform Lideri Farage 'Zor' Birkaç Günün Ardından Olumlu

İngiltere Reform Lideri Farage ‘Zor’ Birkaç Günün Ardından Olumlu

İngiltere’nin sağcı Reform İNGİLTERE partisinin lideri Nigel Farage, partisinin “zor” bir kaç günün ardından beklenenden daha iyi durumda olduğunu ve ülkenin 4 Temmuz’da oy kullanmasına günler kala yapılacak bir mitingde destekçilere hitap ettiğini söyledi.

Ülkenin en tanınmış ve bölücü politikacılarından biri olan Farage, Reformun popülaritesindeki artış merkez sağ oyu bölmekle tehdit ettiği için Başbakan Rishi Sunak’ın Muhafazakar partisinin yanında bir diken oldu.

27 Haziran’da yapılan bir ankette muhalefetteki İşçi Partisi’nin yüzde 42, Muhafazakarların yüzde 20 ve Reformun yüzde 16′ nın çok ilerisinde olduğu ortaya çıktı.

Farage’ın Batı’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya saldırısını kışkırttığı yönündeki yorumlarının ardından, reformun durumu Haziran ortasında rekor seviyedeki yüzde 19’dan düşmüştü.

60 yaşındaki Farage, Birmingham’daki Ulusal Sergi Merkezi’nde düzenlenen “Reform Mitingi” etkinliğinde 4.500’den fazla kişiden oluşan bir kalabalığa, son birkaç günün “zor” olduğunu, ancak kalbi kırılmadığını söyledi.

“Medyada, siyasette, hatta en kötü kabuslarında hayal etmeye cesaret eden herkesten çok daha iyisini yapıyoruz. İyi gidiyoruz, “dedi Farage destekçilerine.

Son birkaç günün zorlukları arasında, destekçilerinden birinin Sunak hakkında ırkçı bir hakaret ettiği kaydedildiğinde, Reformun bir ırkçılık sırasının merkezinde yer alması da vardı.

Farage Pazar günü Sky News’e şunları söyledi: “Irkçı bir bakış açısı olan herkesi bilmek istemiyorum”.

Önceki girişimlerinin hepsi başarısız olduktan sonra sekizinci kez İngiliz milletvekili olmaya aday olan Farage’ın Reformunun, İngiltere’nin ilk seçim sonrası seçim sistemi nedeniyle toplam oyların önemli bir bölümünü kazansa bile bir avuç sandalyeden fazlasını alması pek olası değil.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar