Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEÇatışmalardan, Yoksulluktan ve Felaketlerden Etkilenen Çocukları Korumak için Sharjah'ta Yeni Organizasyon

Çatışmalardan, Yoksulluktan ve Felaketlerden Etkilenen Çocukları Korumak için Sharjah’ta Yeni Organizasyon

Sharjah, özellikle çatışmalardan, doğal afetlerden ve yoksulluktan etkilenen çocukların korunmasına yardımcı olacak yeni bir insani yardım kuruluşu olan ‘Halid Bin Sultan El Kasımi İnsani Yardım Vakfı’nı kurdu.

Örgüt, Sharjah hükümdarı ve Yüksek Konsey üyesi Şeyh Dr. Sultan Al Qasimi ve eşi Şeyh Jawaher bint Muhammed Al Qasimi’nin merhum oğlunun adını almıştır.

Halid Bin Sultan El Kasımi İnsani Yardım Vakfı, rahmetli kraliyetin çocuklar için daha güvenli bir dünyayı teşvik etme vizyonuna saygı gösterecek.

Sheikha Jawaher, vakfın kuruluşunu Sharjah Radyosu’ndaki ‘Doğrudan Hat’ programı sırasında canlı bir çağrı yoluyla duyurdu. “Bir çocuğu kurtarmak, tüm toplulukları ve dolayısıyla insanlığın geleceğini korumak demektir.

“Çocuklar umudun, yarının ekonomilerini, kalkınmasını, kültürünü, bilimini ve sanatını şekillendirecek liderlerin ve yenilikçilerin somutlaşmış halidir. Tehlikeler ve sıkıntılarla karşı karşıya kalırlarsa, dünyanın geleceği riske girer “dedi Sheikha Jawaher

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Ofisine göre, duyuru, geçen yıl 7 Ekim’de başlayan çatışmaların başlamasından bu yana Gazze’deki çatışmanın yaklaşık 15.000 çocuğun öldürülmesiyle devam etmesiyle geldi. Uluslararası ‘Çocukları Kurtar’ örgütü, 21.000’e kadar çocuğun ailelerinden ayrılmış veya kaybolmuş olabileceğini tahmin ediyor.

Büyük işbirliği

Vakıf, dünyanın dört bir yanındaki savunmasız topluluklarda çocuk haklarını sağlamak ve korumak için yerel kuruluşlar ve toplulukların yanı sıra küresel insani yardım kuruluşlarıyla işbirliği yapacak.

Kuruluş, ilk üç yıllık aşamasında çabalarını küresel güney’den gelen bölgelere yoğunlaştıracak ve bu da bu bölgelerdeki çocukların karşılaştığı ihtiyaçları ve zorlukları değerlendirmesini sağlayacaktır. Küresel güney genellikle Afrika, Orta Doğu, Güney Amerika ve Asya’daki gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeleri ifade eder.

Daha derin bir anlayış kazandıktan sonra, desteğe ihtiyacı olan yeni bölgeleri ve toplulukları içerecek şekilde kapsamını kademeli olarak genişletecektir. Bu aşamalı genişleme, vakfın kaynaklarının etkin bir şekilde tahsis edilmesini ve müdahalelerinin dünya çapındaki çocukların yaşamları üzerinde anlamlı ve kalıcı bir etkiye sahip olmasını sağlar.

Çocukların korunması

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar