Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'İnişten 15 Dakika Sonra Havaalanından Çıkın': Yakında Fujairah'tan BAE-Hindistan Uçuşları

‘İnişten 15 Dakika Sonra Havaalanından Çıkın’: Yakında Fujairah’tan BAE-Hindistan Uçuşları

Havaalanı yetkilileri, Fujairah Uluslararası Havalimanı’nın (FIA) yakında Hindistan da dahil olmak üzere birçok ülkeye günlük uçuşlara başlayabileceğini açıkladı. Fıa’nın iş geliştirme müdürü Mark Govender, ”Kesin tarihleri açıklayamasak da çok yakında olabilir” dedi. “Bu yıl kadar erken olabilir. Sadece bazı belgelerin sonuçlandırılmasını bekliyoruz.”

Pazartesi günü Dubai’de başlayan Arabian Travel Mart (ATM) sırasında Khaleej Times’a konuşan fıa’nın üst düzey yetkilileri, birçok taşıyıcıdan büyük ilgi gördüklerini söyledi.

Bu yılın temmuz ayında Egypt Air, Fujairah’a uçuş yapmaya başlayacak. Govender, ”Uçuşlar 11 Temmuz’da başlayacak ve bu konuda çok heyecanlıyız” dedi. “Bir Hint havayolu şirketi ile son görüşmelerdeyiz, diğer havayolları da ilgi gösterdi. Fujairah havaalanı için çok heyecan verici bir zaman.”

Haziran 2023’te Umman merkezli SalamAir, Fujairah’a haftalık uçuşlar yapmaya başladı ve Govender’e göre bunlar son derece başarılı oldu. Muscat’a haftada iki uçuşumuz var ve bunlar neredeyse% 100 kapasitede çalışıyor” dedi. “Birçok yolcu bunu Muscat’tan itibaren de seyahat etmek için kullanıyor.”

Hareef veya sonbahar mevsiminde SalamAir, fıa’dan Salalah’a doğrudan uçuşlar da gerçekleştirdi. ”Bunlar, turizm sezonu için Salalah’a ulaşmanın uygun maliyetli bir yolu olduğu BAE sakinleri arasında da son derece popülerdi” dedi.

Genişleme Planları

Fıa’nın faaliyetlerini hızla genişletme planları var. Govender, ”Yılda 2 milyondan fazla yolcuya hizmet verebiliyoruz ve paralel pistimiz sayesinde günde en az 20 uçuşa hizmet verebiliyoruz” dedi. “Uçuş açısından, iniş için bekleme süreleri veya kuyrukları yok, bu nedenle yakıt kullanımı açısından çok ekonomik. Ayrıca, diğer havaalanlarının trafik nedeniyle sağlayamadığı birçok havayoluna son derece arzu edilen yuvalar verebiliyoruz.”

Ayrıca FIA’NIN ülkedeki diğer havalimanlarına kıyasla birçok avantajı olduğunu da ortaya koydu. “Fujairah havaalanındaki bir yolcu inebilir, göçü bitirebilir, bagajını toplayabilir ve 15 dakikadan daha kısa bir sürede havaalanından çıkabilir” dedi. “Ayrıca, yolcuların kapılarını aramak için uzun mesafeler yürümek zorunda kalmıyorlar çünkü oldukça küçük bir havaalanı ve tüm kapıları tek bir yerden görebilecekler.”

Ona göre havaalanı ayrıca ücretsiz otopark ve kişiye özel bir deneyim sunuyor. “Ismarlama müşteri deneyimi sağlama konusunda uzmanlaşmış çok küçük, niş bir pazar havalimanıyız” dedi. “Havaalanı, Dubai’deki büyük şehirlere arabayla sadece bir saatlik mesafededir ve birçok gezgin için harika bir alternatif olabilir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar